Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

ZADASZENIE TARASU - CZYM ZADASZYĆ?Trudno znaleźć osobę, która nie lubiłaby posiedzieć na tarasie z ulubioną kawą o poranku, poczytać dobrą książkę, czy uciąć sobie krótką drzemkę. Niestety, ze względu na zamieszkiwanie przez nas umiarkowanego klimatu, na taką przyjemność możemy sobie pozwolić wyłącznie przez niespełna pół roku. Dodatkowym problemem mogą okazać się niesprzyjające warunki pogodowe - gwałtowne opady deszczu, silne burze, grad, podmuchy wiatru oraz zbyt duże nasłonecznienie. Z pomocą przychodzi nam zastosowanie zadaszenia, zapobiegającego działaniu pogodowych przeszkód. Jakie zadaszenie tarasu okaże się dla nas najlepsze? Na co zwrócić uwagę stojąc przed tak trudnym wyborem?

Oczywiście do stałego zadaszenia istnieje alternatywa, która może uchronić nas przez słońcem. Cześć z Państwa pozostaje zwolennikami półśrodka w postaci parasola, pamiętajmy, że trzeba go składać i rozkładać, chować na zimę i odpowiednio konserwować, co pozostaje pracochłonne i nigdy nie gwarantuje pełnej satysfakcji wypoczywającym. Trwałe zadaszenie jest przede wszystkim praktyczne i bardziej solidne, dobrze ochroni nas przed deszczem, słońcem, czy śniegiem, a tarasowe meble zyskują całoroczne zadaszenie, które pomoże w utrzymaniu ich naturalnego koloru i wyglądu.

Na co zwrócić uwagę przy odpowiednim doborze formy zadaszenia?

Jeśli pomieszczenie, do którego przylega taras posiada wyłącznie okna, które znajdą się pod zadaszeniem wybierzmy przezroczyste i przepuszczające promienie słoneczne, by uniknąć spowodowania efektu mroczności i nienaturalnej ciemności wnętrza.  Alternatywą pozostaje zakup rozkładanej, płóciennej markizy, cieszące się niemałą popularnością wśród naszych klientów.

Należy zadać sobie również pytanie, czy zamontowana osłona nie wpłynie negatywnie na wygląd naszego budynku? Ważne, by zarówno jej kształt, jak i kolor oraz użyte materiały były dobrze dopasowane. Jeśli nie mamy pewności czy zadaszenie nie oszpeci elewacji poprośmy o radę specjalistę.

Na rynku dostępne są różne rodzaje zadaszenia, każde z nich spełnia swoją funkcję w podobny sposób. Różnią się jednak zarówno ceną, jak i poziomem zapewnianego właścicielom tarasów komfortu. Które z nich wybrać, by w ostatecznych rozrachunku wyjść na tym najlepiej?

Jedną z najpopularniejszych form zadaszenia od wielu lat niezmiennie pozostają markizy. Są prostym, funkcjonalnym zadaszeniem o ciekawym wyglądzie i wysokiej estetyce wykończenia. Chronią taras zarówno przed deszczem, jak i słońcem. Odpowiednio zamontowane oraz starannie dobrane rozwiązanie jest w stanie zapewnić nam dostateczną ilość cienia w słoneczne dni. Ogromną zaletą pozostaje ich ogólnodostępność, świetna cena oraz różnorodność oferowanych form, kolorów, czy rodzajów materiału. Nie należy jednak zapominać o składaniu ich podczas burz czy wietrznej pogody. W naszej ofercie na stałe zagościły markizy tarasowe, boczne oraz balkonowe. Każde z nich reprezentują nowoczesne, funkcjonalne rozwiązanie zapewniające komfort spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu bez względu na panujące za oknem warunki atmosferyczne.

Kolejnym, równie estetycznie prezentującym się rozwiązaniem jest pergola z poziomą roletą rzymską, chroniąca przede wszystkim przed słońcem. To doskonały wybór dla osób, które z jednej strony kochają wygrzewanie się na  słońcu, z drugiej zaś uwielbiają odpoczynek w cieniu. Roleta rzymska pozwala bowiem na odsłonięcie przykrycia i cieszenie się urokami słonecznej pogody.

To tylko nieliczne z bogatego wachlarza form zadaszenia naszego tarasu. Podczas wyboru należy mieć na uwadze przede wszystkim swoje potrzeby i możliwości finansowe, a także oszacować niezbędne na powstanie konstrukcji czas. Bez względu na wybraną przez Państwa formę, dołożymy wszelkich starań, by niezwłocznie po zamontowaniu zadaszenia czas spędzony na tarasie okazał się doskonałą formą relaksu, niezakłócaną przez niesprzyjające warunki na zewnątrz. Jesteśmy do dyspozycji naszych klientów podczas podejmowania decyzji oraz montowania zadaszenia. Służymy fachową radą i inspiracją.