Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

NAJLEPSZY POMYSŁ NA ZADASZENIE TARASUCiepłe, słoneczne dni towarzyszą nam niezmiennie w okresie letnim, aby zwiększyć nasz komfort odpoczynku, warto zastanowić się nad zdecydowaniem się na zadaszenie naszego tarasu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej osłony będzie to miejsce, gdzie w miłej atmosferze będziemy spędzić jak najwięcej czasu. Obecnie do naszej dyspozycji pozostaje wiele, różnorodnych możliwości. Czym kierować się podczas wyboru najlepszej osłony tarasowe? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

 

Markiza tarasowa

 

Markizy tarasowe bardzo dobrze sprawdzają się w domach jednorodzinnych, ogrodach letnich, restauracjach i kawiarniach. Posiadają nie tylko funkcje ochronne, ale także dekoracyjne. Wykonane są z wysokiej jakości tkaniny pokrytej teflonem, która jest odporna na promienie UV, kurz i pleśń. Dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Aluminiowa konstrukcja zapewnia wieloletnią niezawodność i trwałość. Markiza tarasowa może być sterowana ręcznie lub wyposażona w napędy elektryczne.

 

Rodzaje markiz tarasowych:

 

Markiza tarasowa bez kasety to produkt, w którym ani tkanina, ani ramiona nie są zakryte. Konstrukcja tego typu markizy składa się z rury zwijanej, belki przedniej, tkaniny i ozdobnej falbany. Zaletą tego rozwiązania jest niewątpliwie konkurencyjna cena. Wybierając markizę tarasową bez skrzynki, materiał i konstrukcja będą stale narażone na działanie warunków atmosferycznych. 

Markiza tarasowa w półkasecie to produkt, w którym zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi jest jedynie tkanina, a aluminiowe ramiona nie są okryte. Markiza tarasowa wypełniona skrzynkami to rozwiązanie zapewniające maksymalną ochronę, pozwalającą cieszyć się markizą przez długi czas bez obawy o ciągłe zmiany pogody.

Pergola 

 

Pergole tarasowa to praktyczny i funkcjonalny osłona tarasu. Ogromną zaletą pergoli jest jej nowoczesny i estetyczny wygląd. Idealnie pasuje do elewacji domów tradycyjnych i nowoczesnych. Odpowiednio dobrany kolor i rozmiar systemu może być stylową ozdobą tarasu. Pergola to innowacyjna ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem i deszczem. 

 

Nowoczesne, w pełni zautomatyzowane zadaszenie składające się z ruchomych piór, umożliwiających kontrolę ilości wpadającego światła słonecznego. Zintegrowany system rynien wodę, pozwala na korzystanie z tarasu również podczas deszczu.

 

Szczególnie wymagający klienci szczególnie docenią możliwość dodatkowego zamontowania przysłon bocznych, które dodatkowo zmniejszą ilość wpadającego światła oraz zapewnią większą prywatność.

 

Inne rozwiązania

 

  • Parasol przeciwsłoneczny jest rozwiązaniem dla osób niezdecydowanych na solidną i trwale zamontowaną osłonę. Parasol to ekonomiczne i mniej inwazyjne rozwiązanie, nie pozwalające jednak na osiągnięcie pełni zadowolenia przez wszystkim domowników. Cechuje się niską odporność na nagłe ulewy, czy silne podmuchy wiatru, co niewątpliwie okazuje się być jego największą wadą.

  • Żagiel przeciwsłoneczny, podobnie jak jego poprzednik stanowi wyłącznie częściową ochroną naszego tarasu. Charakteryzuje się niską ceną, dając przy tym możliwości dużo większej powierzchni niż w przypadku parasola. Wysokiej jakości żagle słoneczne są odporne na wodę i działanie promieni UV.