Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

MARKIZA TARASOWA Z KASETĄ, PÓŁKASETĄ CZY BEZ KASETY?Markiza to prosty, praktyczny dach o ciekawym wyglądzie i wysokiej estetyce wykończenia. W ciepłe, słoneczne dni zapewniają doskonały komfort cieplny w pomieszczeniach. Efekt ochrony przeciwsłonecznej markizy w dużej mierze zależy od jej materiału. Starannie dobrane markizy potrafią obniżyć temperaturę pomieszczenia nawet o kilka stopni.

Markizy tarasowe

 

Markizy tarasowe są idealne do stosowania w domach, ogródkach letnich, restauracji i kawiarni. Wykonane są z wysokiej jakości tkaniny pokrytej teflonem, która jest odporna na promieniowanie ultrafioletowe, kurz i pleśń. Doskonale sprawdzają się nie tylko jako ochrona, ale także ozdoba. Markiza tarasowa montowana jest bezpośrednio na budynku. Można go montować na ścianach, sufitach i krokwiach.

Jaki rodzaj markizy wybrać ?

 

Decyzja o zamontowaniu markizy tarasowej została podjęta i pomyślnie przyjęta przez resztę domowników, jednak zastanawiasz się, która z nich okaże się najlepsza? W ofercie trzy rodzaje markiz tarasowych: markizy bez kasety, markizy w półkasecie i markizy w kasecie pełnej. Oczywiście, każda z nich ma swoje wady i zalety. Co mieć na uwadze podczas ostatecznego wyboru? Z czym wiąże się wybór jednej z proponowanych możliwości?

Markiza bez kasety

 

Markiza bez kasety jest najtańszą opcją. Narażona jest na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych, więc jeśli nie zapewnimy jej odpowiedniego zabezpieczenia, może ulec szybszej eksploatacji. Demontaż tego typu pokrowca jest jednak bardzo prosty, dlatego zalecamy zdecydować się na zrobienie tego przed zimą, aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom lub zarysowaniom. Podobnie jak bardziej zaawansowane technologicznie modele, jest wykonana z impregnowanej tkaniny, dzięki czemu może skutecznie uchronić nas przed szybko zmieniającą się pogodą na zewnątrz.

 

Markiza w półkasecie

 

Markiza w półkasecie wyposażona jest w wysokiej jakości aluminiową osłonę, która chroni materiał przed uszkodzeniem. Po złożeniu widzimy przód markizy i przednią falbanę, ramiona pozostają stale odsłonięte. Rozwiązanie jest zdecydowanie droższe od standardowej markizy bez kasety, ale pozwala na większy komfort użytkowania oraz pomaga zachować naturalny kolor markizy, bez względu na warunki atmosferyczne. Podsumowując markiza w półkasecie całkowicie zakrywa tkaninę i widoczne są tylko ramiona od dołu, choć dzięki temu, że ramiona są wykonane z aluminium, nie ma ryzyka korozji.

 

Markiza w kasecie

 

Najdroższym, a zarazem najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest montaż markizy w kasecie pełnej, w której nasza osłona po zwinięciu jest całkowicie schowana i nie jest tym samym narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne. Markiza skrzynkowa wyposażona jest w uchwyty ścienne. Tkanina i ramiona schowane są w kasecie.

 

Każde z rozwiązań zapewni Państwu ochronę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych, a dzięki zastosowaniu tkanin akrylowych pokrytych teflonem również przed niespodziewanymi opadami deszczu.