Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

MARKIZA TARASOWA JAKĄ WYBRAĆ?Markiza tarasowa jest sprawdzonym rozwiązaniem przez grono zadowolonych klientów. To lekkie zadaszenie, z najwyższej jakości impregnowanej tkaniny, chroniącej przed nagłymi opadami deszczu, a także pozwalającej na zagospodarowanie zacienionej przestrzeni na naszym ukochanym tarasie w ciepłe, letnie dni. Markiza skutecznie obniża również temperaturę wnętrza budynku, pełniąc przy tym funkcję dekoracyjną.

 

Jak dobrać najlepszą osłonę do swojego tarasu i cieszyć się jej wieloletnią przydatnością przy niewielkich kosztach zakupu i eksploatacji?

Dzięki stworzonemu przez nas poradnikowi udzielimy szczegółowych rad borykającym się z tym złożonym problemem konsumentom. Zapraszamy do lektury, a w razie pojawienia się jakichkolwiek pytań kontaktu z biurem obsługi klienta naszej firmy.

 

Pierwszym krokiem, podczas wybierania solidnej markizy tarasowej pozostaje określenie naszych potrzeb i wymagań, jakie spełniać ma zakupiony produkt. By tak się stało odpowiedzmy sobie na kilka podstawowych pytań, które przybliżą nas do trafnej decyzji, należą do nich:

 

- głębokość i szerokość osłony

- kąt nachylenia

- najbardziej odpowiedni sposób montażu

- wybór rodzaju konserwacji markizy podczas zimy

- rodzaj i kolor wykorzystanej tkaniny

- najważniejsze funkcje do spełnienia

- możliwości finansowe

 

By zakupiona markiza tarasowa była funkcjonalnym elementem uzupełniającym elewację budynku powinna spełniać szereg warunków, świadczących o jej wysokiej jakości oraz wieloletniej przydatności.

Dla nas, jako użytkowników najważniejsza pozostaje tkanina, z której została wykonana osłona. Powinna być ona estetyczna oraz by właściwie spełniać swoje funkcje wcześniej impregnowana. Tylko w ten sposób stanie się antystatyczna, odporna na wodę, butwienie, kurz, czy niechcianą pleśń. Markiza może być bez-kasetowa, wówczas zostaje wyposażona w daszek osłaniający wałek z tkaniną, bądź kasetowa, czyli po zwinięciu materiał, ramiona oraz rura nawojowa pozostają schowane w kasecie.

Kluczowym aspektem do rozpatrzenia pozostaje również sposób sterowania osłoną. Do wyboru mamy produkty sterowane ręcznie, za pomocą silnika elektrycznego lub korbki.  Sterowanie automatyczne z zamontowanym czujnikiem pogody to świetne rozwiązanie podczas naszej nieobecności - samoistnie chroni markizę przed zniszczeniem spowodowanym nagłymi zmianami pogody i warunków atmosferycznych. Osłony te ze względu na posiadanie dużej powierzchni nośnej nie zaleca się rozkładać podczas silnych podmuchów wiatru.