Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

MARKIZA TARASOWA CZY WARTO ?Niewątpliwie dla wielu, przydomowy taras pełni funkcję domowej arkadii, miejsca relaksu i niezakłóconego wypoczynku. Warto zatem, zabezpieczyć się przed potencjalnymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które mogłyby zaskoczyć nas w najmniej oczekiwanym momencie. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań pozostaje zamontowanie markiz tarasowych.

Jakie korzyści niesie za sobą ten sprawdzony patent? Czy naprawdę warto inwestować pieniądze w markizy tarasowe? Na te i inne pytania z pewnością znajdą Państwo odpowiedź w poniższym poradniku, zapraszamy do lektury!

 

Tarasy, cieszące się niesłabnącą od wielu dekad popularnością, stanowią doskonałe rozwiązanie szczególnie dla mieszkańców zamieszkujących łagodny klimat. Początków ich historii możemy doszukiwać się już w starożytności.  Stanowią miejsce widokowe, innowacyjny łącznik domowego ciepła z naturą, posiadają szerokie zastosowanie wypoczynkowe, rekreacyjne, a także są świetną dekoracją naszej elewacji. Zazwyczaj umiejscawiane w południowej lub południowo-zachodniej części budynku. Podczas upalnych dni niezastąpiona okazuje się obecność markiz tarasowych, ratujących sytuację w trakcie nadgorliwych upałów.

 

Produkt ochrania nas przed słońcem, wiatrem, czy deszczem. By nasze markizy służyły nam nieprzerwanie przez wiele lat, zachowując tym samym swój nienaganny wygląd powinniśmy zdecydować się na materiał o właściwej strukturze i wykończeniu, a także zadbać o samą stabilność konstrukcji. Wybrana tkanina powinna odbijać promienie UV, zachowując przy tym swój naturalny kolor. Dobrze, gdy będzie to tkanina impregnowana, wtedy pozostanie ona antystatyczna, odporna na kurz, olej, pleśń, butwienie oraz deszczówkę.

 

Powszechnie markizy prezentują się pięknie, są nowoczesne i eleganckie.

Decydując się na markizę, warto zwrócić uwagę na jakość materiału oraz kolor, który powinien komponować się z całym budynkiem. Ponadto, decydując się na markizę tarasową należy wziąć pod uwagę sposób sterowania - manualny lub elektroniczny. Markiza elektryczna jest droższa i bardziej komfortowa, dodatkowo istnieje możliwość montażu automatycznego czujnika pogody, dzięki czemu produkt samoistnie zareaguje na zmianę warunków atmosferycznych. Następnym, równie ważnym czynnikiem jest konstrukcja markizy, która najbardziej będzie nam odpowiadać, jej szerokość i głębokość, sposób montażu, kąt nachylenia materiału oraz kolorystyka, dostosowana do charakteru naszego domu.

 

Służymy fachową pomocą w podjęciu decyzji oraz wybraniu najlepszego modelu! Chętnie odpowiemy na wszelkie pojawiające się wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.