Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

Jakie są rodzaje rolet?Rolety wewnętrzne to doskonała alternatywa dla zasłon. Dzięki szerokiej gamie możliwości możemy wybrać materiał, który najlepiej oddaje pożądany klimat, zapewniając jednocześnie ochronę przed wzrokiem przypadkowych przechodniów i ochronę przed słońcem. Szeroka gama produktów na rynku może przyprawić wielu konsumentów o ból głowy, zwłaszcza gdy nigdy wcześniej nie podejmowaliśmy takiej decyzji. W dzisiejszym poradniku przedstawimy najpopularniejsze typy rolet oraz powiemy o ich charakterystycznych cechach.

 

Rolety tkaninowe mini i w kasecie

 

Niewątpliwie najbardziej popularnym modelem rolet wybieranym przez klientów są rolety materiałowe. Ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie posiada prostą konstrukcję składającą się z: mechanizmu sterującego, rury nawojowej, kolorowego materiału o różnej przezierności i belki obciążeniowej. Rolety tkaninowe mini dostępne są w wielu odcieniach, wzorach i rodzajach tkanin, dzięki czemu doskonale dopasowują się do wnętrz urządzonych w niemal każdym stylu. Aby poprawić funkcjonalność rolety, a także zabezpieczyć materiał przed nadmierną eksploatacją warto wybrać rolety materiałowe w kasecie. Z prowadnicami Specjalna konstrukcja swobodne uchylanie okna bez konieczności zwijania rolety.

 

Rolety dzień/noc

 

Nazwa rolety dzień i noc to zasługa dwóch warstw tkaniny, które składają się z naprzemiennie blokujących światło i przepuszczających światło pasów. Ruch łańcuszka może sterować przepływem światła z zewnątrz budynku do wnętrza budynku. Ułożenie dwóch warstw tkaniny jedna na drugiej i przesuwanie ich względem siebie pozwala regulować stopień nasłonecznienia lub zaciemnienia przy zachowaniu walorów estetycznych. Ta nowoczesna osłona okienna doskonale sprawdza się zarówno w sypialni, gabinecie, jak i pokoju dziecka. Okna z roletami dzień/noc nadają całemu wnętrzu niepowtarzalny charakter.

 

Plisy

 

Roleta plisowana to nowoczesna i elegancka ozdoba okienna. Jest to niezwykle funkcjonalna osłona przeciwsłoneczna, która z racji swojej oryginalności zapewni pomieszczeniu wyjątkowy i niepowtarzalny wygląd. Plisa umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna. Jej tkaninę można dowolnie przesuwać zarówno od góry, jak i od dołu. Tkanina rozpięta jest pomiędzy dwoma ruchomymi linkami, które możemy swobodnie podnosić lub opuszczać wzdłuż listew przyszybowych. Plisa przylega bezpośrednio przy szybie, dzięki czemu nie ogranicza otwierania okna bądź drzwi balkonowych. Do okien umieszczonych na dużej wysokości istnieje opcja zastosowania przedłużacza ułatwiającego regulację plisy.

 

Rolety rzymskie

 

Jeżeli wymagasz od rolet pełnej ekspansji światła z jednoczesnym zapewnieniem wystarczającej ilości prywatności, rolety rzymskie na wymiar woalowe firanowe są tym, co może zaspokoić Twoje wymagania. Rolety tego typu mogą być przy tym zamontowane w dowolnym pomieszczeniu w swej wersji podstawowej, z zastrzeżeniem, że do sypialni zalecana jest wersja duo. Wraz z roletą woalową otrzymasz bardzo wysoką estetykę, tworzący obraz jasnych pomieszczeń nowoczesny design oraz budujący pozytywny nastrój styl skłaniający do romantyzmu. Dodatkowym atrybutem jest dekoracyjność obszytych koronką zasłon, co wzmaga poczucie intymności i swojskości domowego ogniska, a przy tym doskonale chroni przed ingerencją wzrokową z zewnątrz. Dzięki roletom rzymskim na wymiar można dopasować przesłony do każdego okna, a unikając narażenia na podglądanie, uzyskać pomieszczenia pełne radości i światła. Roleta rzymska w wersji podstawowej skierowana jest do lubujących się w pomieszczeniach widnych, pełnych słońca. Pasuje do dużych salonów, pokojów dziennych, a także do kuchni samodzielnych, jak i połączonych z jadalniami lub salonami. Szyta jest na wymiar podany przez klienta z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu idealnie pasuje do okna i całego, nawet najbardziej wysmakowanego wnętrza.

 

Rolety zewnętrzne

 

Rolety zewnętrzne pełnią szereg funkcji m.in.: zapewniają ochronę termiczną, akustyczną, a także zapewniają prywatność. System rolet zewnętrznych składa się ze skrzynki, w której zlokalizowany jest wał nawojowy, na który zwija się pancerz, bocznych prowadnic oraz uszczelek. Poszczególne modele rolet zewnętrznych różnią się między sobą sposobem montażu.


Są trzy miejsca, gdzie możemy umieścić skrzynkę rolety. Jednym z takich miejsc jest nadproże. W sytuacji, kiedy dopiero co budujemy dom, warto rozejrzeć się za roletą nadprożową. Skrzynka tego rolety nie będzie zachodzić na okno, tylko stanie się częścią muru. Kiedy ściana ma być jednowarstwowa, musimy pamiętać, aby była tak zamontowane, by nie tworzyła tak zwanego mostka termicznego, dlatego też musi mieć dobrą izolację cieplną. W sytuacji, kiedy wymieniamy okna, dobry wybór będzie stanowić roleta podtynkowa. Taką kasetę umieszczamy wtedy pod nadprożem okiennym. Aby jednak taka kaseta mogła zostać odpowiednio umieszczona, ściana nie może być jednowarstwowa. Tak jak w poprzednim przypadku skrzynka musi być ocieplona. Ostatnia sytuacja to taka, kiedy mamy już dom, a okiem nie wymieniamy. Wtedy to możemy zdecydować się na wybór rolety ze skrzynką natynkową. Przy wyborze kasety rolety musimy pamiętać głównie o wysokości oraz szerokości skrzynki, które to parametry są uzależnione z kolei od tego, jak długa jest roleta i jak gruby jest jej pancerz.