Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

Drzwi balkonowe i tarasowe oraz okna przesuwne ze względu na swoją dużą powierzchnię, bywają uciążliwe szczególnie w sferze utrzymania perfekcyjnej czystości i ochrony przed słońcem. Nie każda jednak osłona nadaje się do danego typu drzwi lub okien. W tym artykule pomożemy Ci wybrać najlepsze rolety za najbardziej rozsądną na rynku cenę.

Osłony na drzwi balkonowe i tarasowe

Do drzwi balkonowych i tarasowych, które najczęściej montuje się z myślą o bezpośrednim i łatwym przejściu na taras bądź ogród, dobrze dobrane rolety nie powinny uniemożliwiać dostępu do klamki i nie utrudniać prostego otwarcia. Nie jest to bardzo wymagające rozwiązanie, z tego też względu możliwości właścicieli są dość duże. By udekorować swoje okno balkonowe i jednocześnie ochronić się przed słońcem polecamy rolety plisowane, rzymskie, dzień-noc, a także rolety mini.

Rolety plisowane

Plisy stanowią nowoczesną i elegancką dekoracją okienna. Funkcjonalna osłona przeciwsłoneczna, która dzięki swojej oryginalności zapewni pomieszczeniu wyjątkowy i niepowtarzalny wygląd. Plisa umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna. Jej tkaninę można dowolnie przesuwać zarówno od góry, jak i od dołu. Plisa przylega bezpośrednio przy szybie, dzięki czemu nie ogranicza otwierania drzwi balkonowych lub tarasowych. Do okien umieszczonych na dużej wysokości istnieje możliwość zastosowania przedłużacza ułatwiającego regulację plisy.

Rolety dzień/noc

Doskonałą propozycją do stosowania na drzwiach balkonowych są rolety dzień noc, które swoją nazwę zawdzięczają dwóm warstwom tkaniny. Składają się z na przemian ułożonych pasów zaciemniających, jak i przepuszczających światło. Ruch łańcuszkiem umożliwia manewrowanie przepływu światła z zewnątrz do wnętrza budynku. Nałożenie dwóch warstw tkaniny na siebie jedna na drugą i przesuwanie je względem siebie daje wiele możliwości regulowania stopnia nasłonecznienia lub zaciemnienia przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to rodzaj rolet, który łączy w sobie cechy rolet klasycznych z niezrównanym dekoracyjnym charakterem zasłon. Rolety rzymskie są niezwykle sztywne i wytrzymałe, mogą być wykonane z delikatnych, zwiewnych materiałów, dzięki czemu świetnie prezentują się zamiast zasłon czy firanek. Mogą być również wykonane z innych materiałów, takich jak tkaniny zaciemniające typu blackout, które doskonale będą chronić nasze cztery kąty przed nadmiernym oświetleniem ze strony promieni słonecznych.

Rolety na drzwi przesuwne

Poszukując rozwiązania dla okien przesuwnych, warto zastanowić się nad najbardziej istotnymi szczegółami, które osłona powinna spełnić, by wykonać należne jej funkcję. W tym wypadku nie możemy zamontować osłony, która odstawały od okna, co mogłoby spowodować problem z przesuwaniem lub jej kompletne zablokowanie. Jeśli chcesz zamontować osłonę na skrzydle, polecamy wykorzystanie plis, wyglądają niezwykle nowocześnie, a dzięki niej stworzymy ciepły i przytulny klimat w pomieszczeniu.

Kiedy posiadasz więcej możliwości i marzy Ci się montaż na ścianie, koniecznie sprawdź rolety rzymskie. Ze względu na szeroką gamę właściwości roleta dzień-noc również świetnie sprawdzi się w tym wydaniu. Umożliwia płynną regulację poziomu światła.

Wybierając osłonę na drzwi balkonowe lub tarasowe bądź okna przesuwne najrozsądniej kierować się wymaganiami, jakie stawiamy roletom tak, by nie zawiodły nas podczas długoletniej pracy i okazały się wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem.