Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

JAKIE ROLETY DO KUCHNI DO SYPIALNI I DO ŁAZIENKIZdecydowaliśmy się już na zamontowanie rolet w naszym domu i co dalej? 

Które z nich pasuje do danego pomieszczenia? Jakie powinno montować się kuchni? Co okaże się najlepszym rozwiązaniem do łazienki? Które z nich spełnią swoją funkcję w klimatycznej sypialni urządzonej z pomysłem? 

 

Najlepsze rolety do kuchni 

 

Najczęstszym wyborem klientów, poszukujących osłon do kuchni okazują się rolety rzymskie. Istnieje jednak kilka kwestii, z których punktu widzenia powinniśmy spojrzeć przed zamontowaniem i wcześniejszym wybraniem modelu. 

Gdy okno znajduje się blisko zlewu, powinniśmy wybrać rolety, które łatwo zdołamy przesunąć lub podciągnąć do góry - rolety rzymskie, rolety pcv lub plisy. 

Z której strony świata znajduje się Twoje okno? Jeśli często dokuczają nam promienie słońca, powinniśmy zastanowić się nad roletami przyciemniającymi, z grubego materiału. 

 

Dlaczego najlepszym rozwiązaniem pozostają rolety rzymskie?

Ten rodzaj osłon posiada naprawdę wiele zalet, przede wszystkim mogą być wykonane z dowolnej tkaniny, a rolety szyjemy na wymiar. 

Są przy tym bardzo estetyczne, pasują do kuchni utrzymanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, nie zajmują przy tym blatu kuchennego. 

 

Ciekawym pomysłem może okazać się również stosowanie rolet harmonijkowych, są bardzo łatwe w montażu i funkcjonalne. 

 

 

Rolety w sypialni 

 

Aranżacja w sypialni powinna pozwolić na szybkie zaciemnienie jej przestrzeni. W sypialniach polecamy zamontowanie rolet transparentnych, idealnie nadających się na lato. Materiał, z jakiego są wykonane, posiada naturalne właściwości przepuszczające światło. 

Jednym z lepszych pomysłów pozostaje również wykorzystanie rolet rzymskich, nie nawijających się na rolkę, a składających się falami. Ten typ osłon doskonale odda barokowy styl sypialni i pomieszczeń w stylu vintage. 

Polecamy również zastosowanie rolet plisowych, pozwalających na zasłonięcie wyłącznie wybranego fragmentu okna. Nie można zapomnieć również o roletach dzień-noc, które dzięki swojej wielofunkcyjności i bogatej gamie kolorystycznej pozwalają na dopasowanie ich do każdego stylu pokoju. 

 

Rolety w łazience 

 

W łazience szczególnie ważne jest osiągnięcie kameralnego klimatu, kontroli ilości wpadającego do niej światła oraz poziomu prywatności, na jakim szczególnie nam zależy. 

Oczywiście, nie omieszkamy wspomnieć o wielofunkcyjnych roletach rzymskich, który i tym razem sprawdzą się doskonale. Są bowiem doskonałą formę dekoracji każdej łazienki, bez względu na jej formę, styl, czy rozmiar. 

 

W naszych łazienkach dobrze sprawdzą się również rolety austriackie. 

 

Jednak najważniejszym czynnikiem, jakim powinniśmy kierować się podczas wyboru rolet, to dokładne dopasowanie ich do stylu naszego mieszkania. Następnie zwracamy uwagę na ich wielofunkcyjność i fakt, czy zdołają spełnić nasze oczekiwania.