Producent rolet i bram garażowych

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

Jak zamontować roletę?Prawidłowo zamontowana roleta, to klucz do skutecznej ochrony okna przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. W szybki i prosty sposób możemy dokonać go sami, bez konieczności zatrudniania fachowców. Aby zamontować roletę w sposób prawidłowy, zapewniający komfort użytkowania oraz trwałość na długie lata musimy się do tego odpowiednio przygotować. Zastanawiasz się jak prawidłowo zamontować rolety? W dzisiejszym poradniku przedstawimy krok po kroku proces montażu rolet wolnowiszących oraz rolet w kasecie.

Montaż rolety wolnowiszącej

 

Przed rozpoczęciem procesu montażu musimy przygotować kilka niezbędnych narzędzi. W przypadku montażu bezinwazyjnego rolety mini będą to: nożyczki, wkrętak płaski oraz poziomica.

Proces montażu zaczynamy od wsunięcia uchwytów nadstawnych w wieszaki. Następnie uchylamy okno i nakładamy na nie roletę. Gdy ta spoczywa już stabilnie na oknie, w delikatny sposób, dociskamy uchwyty montażowe, w taki sposób, aby dobrze przylegały do ramy okna, następnie zamykamy okno i sprawdzamy, czy roleta została zamontowana idealnie poziomo. Jeśli zdecydowaliśmy się na zastosowanie żyłek montażowych, w tym momencie powinniśmy przystąpić do montażu tego elementu. W tym celu otwieramy okno i w dolnej części ramy umieszczamy uchwyty, a następnie przez znajdujące się w nich otwory przewlekamy wolno zwisające żyłki, na których umieszczamy tuleje i naprężamy. Jeśli żyłki są za długie, skracamy je przy pomocy nożyczek. Ostatnim krokiem będzie montaż hamulca bezpieczeństwa, w tym celu rozwijamy roletę, tak aby zakrywała całą szybę, następnie przypinamy hamulec na zewnętrznym koraliku. Kolejnym krokiem jest zwinięcie rolety i zamontowanie hamulca na koraliku wewnętrznym.

Montaż rolety w kasecie

 

Zanim przystąpimy do montażu rolety w kasecie, powinniśmy dokładnie odtłuścić ramę okna, na której będzie zamontowana roleta w kasecie, do tego celu możemy wykorzystać np. benzynę ekstrakcyjną. Kolejnym krokiem będzie rozpakowanie rolety i sprawdzenie, czy została ona równo nawinięta, jeśli tkanina podczas transportu delikatnie się przesunęła, jeszcze przed montażem należy ją wyprostować. Następnie przykładamy roletę do okna i rozwijamy tkaninę i sprawdzamy, przykładamy prowadnice, sprawdzający tym samym, czy wymiary rolety są prawidłowe. Kolejnym krokiem jest przyłożenie kasety do krawędzi między listwą przyszybową a skrzydłem okiennym i wyrównujemy roletę tak, by odstęp między listwami przyszybowymi a tkaniną był równy z obu stron. Następnie odklejamy wszystkie taśmy dwustronne po bokach i u góry kasety, a następnie przyklejamy górną kasetę w ustalonej wcześniej, prawidłowej pozycji następnie przy użyciu dołączonych do zestawu śrubek przykręcamy kasetę do ramy okna. Teraz pora na montaż prowadnic bocznych. Na samym początku przykładamy prowadnice boczne w taki sposób, aby dotykały u góry mechanizmów bocznych i sprawdzamy, czy mają odpowiednią długość, jeśli rozmiar się nie zgadza, docinamy je do prawidłowych wymiarów. Po dopasowaniu długości, odklejając kawałek po kawałku taśmę, przyklejamy je do ramy okiennej.