Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

Markiza tarasowaOdpowiednio dobrana markiza zapewni komfortowy wypoczynek na tarasie w najbardziej słoneczne i pochmurne dni, zapewniając cień i ochronę przed deszczem. Kupując markizę należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, dzięki którym będziemy w pełni usatysfakcjonowani z wyboru. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając markizę na taras i balkon.

Markiza na taras


Jeśli chcesz chronić swój taras przed promieniami słonecznymi, markiza tarasowa będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Markizy tarasowe doskonale nadają się do domów, ogródków letnich, restauracji i kawiarni. Wykonane są z wysokiej jakości tkaniny pokrytej teflonem, odpornej na promieniowanie ultrafioletowe, kurz i pleśń. Doskonale sprawdzają się nie tylko jako ochrona, ale również jako dekoracja. Są dostępne w różnych kolorach i wzorach.

Solidna, aluminiowa konstrukcja gwarantuje niezawodność i trwałość na długie lata. Markiza tarasowa może być sterowana ręcznie lub wyposażona w napęd elektryczny. Warto pamiętać, że markiza nie sprawdzi się podczas wietrznej, deszczowej czy zimnej pogody.

Rodzaje markiz tarasowych


Markiza tarasowa z półkasetą to produkt z małym aluminiowym daszkiem, pod którym ukryty jest materiał poszycia markizy. Dzięki temu markizy z rolkami kasetowymi są dobrze zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Największą zaletą tego typu produktu jest również przystępny cennik zakupu, ponieważ cena markizy w półkasecie jest zdecydowanie niższa niż w kasecie pełnej.
Markiza tarasowa  z kasetą pełną to rodzaj zadaszenia, w którym zarówno tkanina jak i konstrukcja  jest całkowicie schowana w kasecie. Dzięki temu materiały zastosowane na dachu są dobrze zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Markiza w kasecie zapewnia wysoką estetykę i komfort użytkowania. Jedynym znaczącym minusem jest cennik zakupu. Markiza z pełnym pudełkiem będzie kosztować więcej niż produkt bez pudła i półosłony.
Markiza tarasowa bez kasety jak sama nazwa wskazuje, nie ma dodatkowej przesłony do ukrycia materiału pokrycia. Zadaszenia z tkaniny zwykle pozostają otwarte przez całe lato. Jednak materiał musi zostać zdjęty przed nadejściem zimy. Na ścianie pozostają wtedy tylko metalowe wsporniki. Największym atutem tego rozwiązania jest atrakcyjna cena.

Markiza na balkon


Zadaszenie balkonu również ma ogromne znaczenie dla komfortu jego użytkowania. Odpowiednie zadaszenie balkonu w bloku pozwoli cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu, niezależnie od warunków atmosferycznych. Aby zabudowa balkonu jak najlepiej spełniała swoją funkcję i służyła Ci przez długie lata, należy dokonać ostrożnego wyboru.

Nowoczesne zadaszenia balkonów w formie markiz są nie tylko eleganckie, ale również bardzo funkcjonalne. Markizy są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je łatwo dopasować zarówno do dużych balkonów i tarasów, jak i mniejszych. Nowoczesne modele są doskonale chronione przed słońcem i deszczem.

Markizę balkonową można również wykorzystać do zasłonięcia tarasu i okien w ekspozycji południowej silnym nasłonecznieniem.  Wiele z modeli posiada specjalny wbudowany czujnik wiatru, który umożliwia zwijanie markizy w przypadku silnych podmuchów. Markiza może być również wyposażona w czujnik nasłonecznienia.