Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

JAK WYBRAĆ NAJLEPSZĄ MARKIZĘ NA BALKON I TARAS?Każdy z nas marzy o chwili relaksu w sprzyjających warunkach. Szczęśliwcy, posiadający balkon lub taras doskonale wiedzą, jak uciążliwe potrafi być silne słońce pojawiające się podczas naszego beztroskiego wypoczynku. Na szczęście, z każdego problemu, wyciągając wnioski łatwo znaleźć rozwiązanie. W tym wypadku, nieocenione okażą się  markizy.

Jak wybrać najlepszą markizę na nasz balkon bądź taras? Czym sugerować się podczas decyzji, by produkt pozwalał nam na wypoczynek bez względu na panującą pogodę? Zapraszamy do lektury naszego najnowszego poradnika, w którym szczegółowo odpowiedzieliśmy na najczęściej pojawiające się pytania.

  

Obecnie klienci mogą spodziewać się kilku naprawdę różnych rodzajów markiz, dostosowanych do ich potrzeb i wymagań.

Właściciele balkonów i  okien,  szczególnie narażonych na silne działanie promieni słonecznych powinni zastanowić się nad zamontowaniem markiz balkonowych, co znacznie zwiększyłoby ich poziom komfortu na co dzień. Natomiast do większych tarasów o wysięgu nawet na poziomie 3,5 metra polecamy zastosowanie markiz tarasowych.

By odpowiednio dobrać produkt do swoich oczekiwań musimy mieć na uwadze przede wszystkim tkaninę, z jakiej wykonana została osłona. Zazwyczaj najbardziej skupiamy się na doborze odpowiedniego koloru. Jak się jednak okazuje warto nie przeoczyć również rodzaju materiału, z jakiego stworzony został zakupiony produkt. Najlepszym wyborem są markizy stworzone ze szczelnej i trwałej tkaniny, odpornej na płowienie, zanieczyszczenia powietrza, rozdarcia, czy siłę wiatru. Pomimo najważniejszej funkcji do spełnienia, jaką jest odbijanie szkodliwych promieni UV, produkt wykonywany jest z materiału impregnowanego, co zapewnia ochronę przed deszczem.

 

Drugim, równie ważnym aspektem do rozpatrzenia pozostaje sposób rozwijania markizy. Produkt rozwija się za pomocą taśmy, korby ręcznej lub elektrycznego silnika. Naszym zadaniem pozostaje wybór najbardziej dopasowanej do naszej potrzeb alternatywy. Korzystając z osłony sterowanej ręcznie nie możemy pozostać obojętni na zmieniające się warunki pogodowe i podczas gwałtownych opadów, burzy, czy silnych podmuchów wiatru należy ją zwinąć tak, by uniknąć niechcianych uszkodzeń. Właściciele markiz elektrycznych coraz częściej decydują się na zamontowanie czujnika pogody, co zwiększa samodzielność osłony i pozwala na automatyczne złożenie bądź rozłożenie w odpowiedzi na panującą obecnie pogodę na zewnątrz.

 Dobrej jakości markiza, powinna posiadać kilkuletnią gwarancję, będącą dla konsumentów zapewnieniem o jej długoletniej przydatności oraz utrzymaniu świeżego i pożądanego wyglądu.

 

Następnie zwróćmy uwagę na sposób zamontowania markizy, co również znacząco wpłynie zarówno na pełnienie przez nią jej podstawowych funkcji oraz estetykę całej elewacji.

Istnieją trzy możliwości montażu: do ściany, do spodu balkonu nad tarasem lub innym balkonem, do krokwi dachowych. Każdy z przedstawionych rodzajów wymaga zastosowania innych technik, uchwytów i elementów mocujących. Sugerujemy, by nie decydować się na samodzielny montaż markiz. Korzystniej zlecić to naszym najlepszych fachowcom, którzy powołując się na swoje wieloletnie doświadczenie, dołożą wszelkich starań, by realizacja przebiegła pomyślnie i pozwoliła Państwu na korzystanie z osłon przez wiele następnych sezonów, a konserwacja i utrzymanie w dobrej kondycji nie sprawiało najmniejszych trudności.

Ewentualne zabrudzenia powstające na markizach należy zmywać delikatnie wodą. Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu elementów przed deszczem i mrozem - szczelne zakrycie folią lub nieprzemakalnym workiem, a także odpowiednie osłonienie mechanizmu.

 

Jesteśmy zwolennikami indywidualnego doboru produktów, wyłącznie spersonalizowane zamówienia w pełni odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów, dlatego też nieprzerwanie służymy fachową pomocą i własnym doświadczeniem, zapewniając tym samym o wieloletniej solidności oferowanych Państwu, najwyższej jakości produktów.