Producent rolet i bram garażowych

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

JAK UMYĆ ŻALUZJE?Zależy Ci na utrzymaniu porządku w Twoim mieszkaniu z dbałością o każde detale? Lubisz kolor swoich rolet i chcesz by posłuży możliwie jak najdłużej nie tracąc swojej barwy? 

W dzisiejszym artykule umieściliśmy niezbędne informacje, które pomogą dobrze umyć Twoje żaluzje w banalny sposób! 

Zapraszamy wszystkich konsumentów do zapoznania się z naszym poradnikiem. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas fakty okażą się pomocne i przydadzą się wszystkim Paniom Domu :) 

W co zaopatrzyć się by wyczyścić żaluzje?

Przede wszystkim, pierwszym krokiem, jakiego powinniśmy się podjąć jest subiektywna ocena stanu ich zabrudzenia. 

W przypadku, gdy dostrzegamy wyłącznie niewielkie zakurzenie, ich czyszczenie opierać się będzie na przecieraniu suchą szmatką. 

Jeśli jednak, nasze żaluzje posiadają plamy, czy zacieki, nie pozostaje nam nic innego, jak przystąpić do ich dokładnego czyszczenia.

Zaopatrz się w płyn do mycia, bawełniane oraz flanelowe szmatki, ściereczki do kurzu, środek nabłyszczający, gąbka bądź specjalnie do tego celu przeznaczona szczoteczka. Pozwala ona, ze względu na swoją złożoną budowę, odkurzyć kilka pasm jednocześnie. Dobrym pomysłem okaże się również wykorzystanie odpowiedniej końcówki od odkurzacza, lub zakupić przyrząd do czyszczenia żaluzji. 

 

Przetrzyj każde pióro suchą szmatką. usuń warstwę kurzu, wszelkie nieczystości i plamy.  Żaluzje czyścimy letnią wodą, z dodatkiem płynu na przykład do mycia naczyń. W przypadku dużych i problematycznych zabrudzeń, możemy użyć cieplejszej wody z płynem do naczyń i wykorzystać gąbkę. Nie zapomnij po umyciu, dokładnie ich wysuszyć. Pocierając gąbką, wyczyść również elementy dodatkowe, takiej jak sznureczki do ściągania żaluzji. Do żaluzji drewnianych staraj się wykorzystywać suche szmatki oraz płyn nabłyszczający. Istnieje możliwość umycia żaluzji w wannie, sam proces nie należy co prawdą do problematycznych, jednak skomplikowany może okazać się ich demontaż. Z tego też względu odradzamy to rozwiązanie, jeśli nie jest konieczne. 

 

Przed rozpoczęciem prac, należy wnikliwie zaznajomić się z zaleceniami producenta i sukcesywnie je wypełniać, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości - skontaktować się z fachowcem, który posłuży nam swoją wiedzą i na pewno rozwiąże nasz problem.