Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

DLACZEGO WARTO MIEĆ ROLETY?Oszczędność energii
Rolety jeszcze do niedawna postrzegane były jako element ozdoby i luksusowy dodatek bez żadnych istotnych funkcji. Tymczasem rzeczywistość jest inna, gdyż tak naprawdę rolety w znaczący sposób przyczyniają się do zmniejszenia utraty ciepła zimą, a latem będą skutecznie chroniły wnętrza pomieszczeń przed ich nadmiernym nagrzaniem promieniami słonecznymi - zmniejszą dzięki temu zużycie dodatkowych urządzeń używanych do chłodzenia pomieszczeń.


Prywatność
Specjalnie zaprojektowana konstrukcja rolet oraz odpowiednio dobrane surowce z których są one wykonywane pozwala ochronić przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Rolety zaciemniają pomieszczenie oraz jednocześnie stanowią barierę przed hałasem z zewnątrz. Dzięki roletom zewnętrznym można poczuć się swobodnie i bezpiecznie - z ochotą powracając do domu w którym zawsze znajdziemy schronienie i spokój.


Dzięki roletom zewnętrznym:Bezpieczny dom
Dom zawsze był utożsamiany jako miejsce spokoju i bezpieczeństwa. Czy mamy jednak dostateczną pewność, że ochronimy nasz dorobek życia przed potencjalnym włamaniem? Codziennie słyszymy w masowych mediach informację dotyczące włamań. Niejednokrotnie zastanawiamy się co możemy dodatkowo zrobić, aby we własnym domu czuć się bezpiecznie? Mowa tutaj o zabezpieczeniach, które będą w stanie skutecznie zatrzymać niechcianych gości. Jednym z takich zabezpieczeń są z pewnością rolety antywłamaniowe o wzmocnionej konstrukcji. Rolety antywłamaniowe klasy RC3 to estetyka i trwałość, połączone ze wzmocnioną konstrukcją poszczególnych elementów tak jak np. prowadnice których specjalna konstrukcja uniemożliwia włamywaczom ich odgięcie i wyciągnięcie pancerza roletowego. Mocna konstrukcja pancerza rolety skutecznie zapobiega jego uszkodzeniu podczas jakichkolwiek uderzeń.
Ochrona środowiska
Rolety zewnętrzne to również dbanie o ochronę środowiska naturalnego. Pianka poliuretanowa, która wypełnia profile roletowe nie posiada szkodliwych związków freonu. Farby, którymi są malowane elementy do rolet nie zawierają w sobie ani ołowiu ani kadmu.
 

Komfort i funkcjonalność
Rolety zewnętrzne można obsługiwać za pomocą sterowania ręcznego lub elektrycznego. Sterowanie ręczne to popularne i bardzo ekonomiczne rozwiązanie, przy którym rolety otwieramy i zamykamy przy pomocy zwijacza zwykłego lub zwijacza korbowego. Wymaga ono większego wysiłku, szczególnie gdy mamy dużą ilość rolet w domu lub też rolety są o dużych wymiarach.

Druga możliwość sterowania roletami, to sterowanie elektryczne (silnik elektryczny). Jest to rozwiązanie trochę droższe, aczkolwiek bardziej funkcjonalne i wygodniejsze - niejednokrotnie cieszące się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Obsługa silników może odbywać się z jednego miejsca poprzez pilota, bądź też nadajnika lub przełącznika zamontowanego na ścianie.
Nowoczesnym i ciekawym rozwiązaniem są również zegary sterujące, które są w stanie automatycznie o zaprogramowanej przez nas porze dnia i nocy, podnieść oraz opuścić rolety imitując obecność domowników.