Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

JAKIE ŻALUZJE DO BIAŁYCH OKIEN ?Rolety wewnętrzne to popularny element dekoracyjny w niemal każdym domu i mieszkaniu. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zasłon. Oprócz funkcji dekoracyjnych ich podstawowym zadaniem jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem. Rolety wewnętrzne mogą być montowane na kilka sposobów, zarówno na ścianie, suficie, jak również na ramie okna. Jednak, aby roleta spełniała swoje funkcje, powinna działać w prawidłowy sposób. Czasem, zdarza się, że roleta krzywo się zwija, bądź haczy o elementy okna. Czym może być to spowodowane? Jak uporać się z tym problemem? W dzisiejszym poradniku przedstawimy przyczyny problemów i postaramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie.

 

Nieprawidłowy montaż

 

Krzywo zwijająca się opadająca roleta prezentuje się nieestetycznie i nie spełnia swoich funkcji w należyty sposób. Źle zamontowanie tkaniny spowoduje przecieranie się materiału o koraliku służące do zwijania. Z tego powodu dużą uwagę musimy zwrócić na precyzyjny montaż. Na samym początku, przy pomocy poziomicy, musimy sprawdzić, czy roleta zawieszona jest idealnie poziomo, bowiem nawet najmniejsze odchylenia mogą powodować krzywe zwijanie materiału. Jeśli okaże się, że roleta nie jest zawieszona idealnie pionowo, koniecznie skorygujemy błąd. Kolejnym krokiem, w przypadku rolet montowanych na ramie okiennej jest sprawdzenie, czy oba uchwyty równomiernie opadają na ramę okna. Problemy związane z krzywym zwijaniem się rolety oraz utrudnionym sterowaniem, mogą być spowodowane również źle dobranym rozmiarem rolety.

 

Wadliwy produkt

 

Jeśli wyeliminujemy problemy związane z nieprawidłowym montażem i doborem rolet. Kolejnym powodem krzywo zwijających się rolet mogą być wady fabryczne produktu. Jednym z nich jest wady związane z tkaniną. Materiał, który jest podstawą każdej rolety, mógł zostać krzywo docięty lub zszyty w szwalni, lub krzywo naklejony. W tym przypadku potrzebna okaże się metkownica. Kiedy Twoja roleta ucieka w prawą, rozwiń ją do momentu, aż zobaczysz rurkę nawojową i przyklej naklejkę na lewej krawędzi tkaniny. Następnie sprawdź, czy zabieg przebiegł pomyślnie. Jeśli czynność nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, powtarzamy ją tak długo, dopóki nasza osłona się nie wyrówna. Analogicznie postępujemy, kiedy roleta ucieka w lewo. Tkanina powinna być naklejona na rurze nawojowej dokładnie poziomo, w innym wypadku roleta może nawijać się krzywo. Kolejnym problemem związanym z błędami w produkcji, jest krzywy profil rury nawojowej, źle zamontowany łańcuszek, czy źle przymocowany uchwyt.