Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

Czym umyć roletę?Rolety zewnętrzne

 

Aby cieszyć się bezproblemową eksploatacją rolet zewnętrznych przez długie lata, musimy wykonywać regularną konserwację. Jak powinien wyglądać proces czyszczenia? Czym najlepiej umyć roletę? Jeśli rolety są sterowane przy pomocy silnika elektrycznego, powinieneś najpierw odłączyć je od zasilania. Następnym krokiem jest całkowite rozłożenie pancerza i sprawdzenie powierzchni rolety pod kątem drobinek, które mogłyby porysować pancerz. W razie potrzeby zdejmij je, a następnie przetrzyj całą powierzchnię pancerza miękką szmatką zwilżoną niewielką ilością łagodnego detergentu. Zarówno zbyt mocne, jak i szorstkie środki czyszczące mogą uszkodzić rolety, dlatego należy ich bezwzględnie unikać. 

Rolety zewnętrzne można myć za pomocą myjki ciśnieniowej, jednak należy to zrobić wyjątkowo delikatnie, a co najważniejsze zwracaj uwagę na nadmierny przepływ wody.
 

Rolety tkaninowe

Pierwszy etap czyszczenia rolet materiałowych to usunięcie kurzu z tkaniny i pozostałych elementów rolety. Można to zrobić odkurzaczem z zastosowaniem ssawki z włosiem lub miękką szczotką służącą do zbierania kurzu. Po odkurzeniu należy przyjrzeć się czy na tkaninie znajdują się widoczne zabrudzenia. Jeśli są, wówczas do ich usunięcia idealna będzie mała gąbeczka stosowana w kuchni oraz mydło lub delikatny detergent typu płyn do mycia naczyń. Lekko wilgotną, odsączoną z wody gąbeczką delikatnie przecieramy tkaninę rolety. Należy mieć na uwadze że tkanina ma impregnat i trzeba szorować na tyle delikatnie aby usunąć brud z impregnatu a nie impregnat. W przypadku gdy jesteśmy posiadaczami rolety materiałowe w kasecie z prowadnicami, tkaninę rolety należy czyścić analogicznie jak w przypadku rolety mini, a kasetę i prowadnicę należy przetrzeć wilgotną szmatką zwilżoną mydłem lub detergentem. Można użyć do tego celu benzyny lub mleczka czyszczącego.