Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

Czym przykleić roletę do okna?Rolety wewnętrzne to jeden z popularniejszych typów osłon okiennych. Z jednej strony doskonale chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a także zapewniają prywatność. Oprócz tego stanowią doskonałą dekorację wnętrza. Jednak, aby roleta była funkcjonalna i spełniała swoje zadanie, powinna być odpowiednio zamontowana. Jak prawidłowo zamontować roletę i czego najlepiej użyć, aby przykleić ją do okna?

 

Montaż inwazyjny

 

Pierwszy sposób montażu rolet wewnętrznych wymaga ingerencji w ramę okienną, w której wykonuje się małe dziurki, a następnie przykręca wkręty, które mają za zadanie utrzymać roletę. Jest to niezwykle trwałe rozwiązanie, jednak w większości przypadków wiąże się z utratą gwarancji na okna.

 

Montaż bezinwazyjny

 

Montaż bezinwazyjny to sposób mocowania rolety, który nie wymaga trwałej ingerencji w konstrukcję okna. Wśród sposobów montażu bezinwazyjnego możemy wyróżnić:

  • montaż przy użyciu specjalnych haczyków zawieszanych na okno,

  • przyklejanie rolety do ramy okna przy pomocy taśmy dwustronnej piankowej lub specjalnego kleju.

Czym więc przykleić roletę do okna. Jak wybrać odpowiedni produkt? Jakie są zalety i wady obu rozwiązań?

 

Montaż przy użyciu taśmy do rolet

 

Wybór taśmy piankowej do montażu rolet to doskonałe rozwiązanie, ze względu na fakt, że w łatwy sposób pomaga wyrównać niewielkie nierówności występujące na ramie okna. Dodatkowo zastosowanie tego rozwiązania pomaga wyeliminować nieduże przesunięcie listwy przyszybowej oraz drobne nierówności. Minusem taśmy piankowej, jest fakt, że w przypadku gdy będziemy po jakimś czasie zdjąć roletę, będziemy musieli ją zerwać, co wiąże się z rozerwaniem pianki i pozostawieniem mało estetycznych, trudnych do usunięcia pozostałości materiału.

Aby roleta była trwale przyklejona musimy dodatkowo zadbać wcześniej o odpowiednie przygotowanie powierzchni. Na samym początku przy pomocy denaturatu lub innego preparatu na bazie alkoholu odtłuszczamy dokładnie ramę okienną. Po wyschnięciu przyklejamy taśmę piankową w miejscu, gdzie planujemy zawiesić roletę i dokładnie ją dociskamy. Zdejmujemy wierzchnią warstwę osłaniającą i przyklejamy dokładnie naszą roletę.

 

Montaż przy użyciu kleju

 

Alternatywną metodą dla stosowania taśmy piankowej do montażu rolet wewnętrznych jest użycie specjalnego kleju do rolet. Warto do tego celu użyć: kleju kontaktowego polichloroprenowego, kleju epoksydowego lub kleju do konstrukcji. Ten sposób klejenia rolety zapewnia bardzo mocny i trwały sposób montażu. Niestety wiąże się w późniejszym czasie z trudnościami w demontażu rolety i możliwością uszkodzenia ramy okiennej.