Producent rolet i bram garażowych

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

Brama garażowa - z napędem ręcznym czy elektrycznym?Brama garażowa z definicji opisywana jest jako specjalistyczne drzwi prowadzące do garażu, otwierane w zależności ręcznie bądź poprzez silnik elektryczny. Podczas budowy tego elementu wyposażenia garażu, podstawowym pytaniem nasuwającym się na usta jest to jaki rodzaj bramy wybrać - z napędem ręcznym czy elektrycznym? Każdy z nich posiada poszczególne zalety i wady, dlatego wszystko zależy od osobistych preferencji użytkownika.

Bramy garażowe RoletyAlu
W naszej ofercie posiadamy najwyższej jakości aluminiowe bramy garażowe, która spełni wymagania nawet najbardziej wymagającego konsumenta. Występujące w naszej ofercie bramy rolowane funkcjonują na mechanizm zwijany z napędem elektrycznym. Ten typ bramy zastosować można zarówno w obiektach już istniejących, jak i w tych dopiero będących w stanie budowy.

Posiadamy również bramy garażowe segmentowe, składające się z segmentów paneli, złączonych ze sobą specjalnymi zawiasami, przesuwających się po prowadnicach ku górze. Brama tego typu, zwana również sekcyjną, jest jednym z najbardziej uniwersalnych rodzajów, zapewniającą swoim użytkownikom wiele korzyści.

W naszej ofercie znajdują się także bramy zwijane przemysłowe, spersonalizowane pod każdego klienta. Indywidualne podejście do zamówień wyróżnia nas na rynku, dzięki czemu jesteśmy w stanie produkować bramy przemysłowe, które idealnie sprawdzą się zarówno do warsztatów samochodowych, hal produkcyjnych jak i do obiektów usługowych.

Brama garażowa z napędem ręcznym
Brama garażowa otwierana manualnie jest rodzajem charakterystycznym dla budynków starszych, ze względu na fakt, iż technologia oparta na napędzie elektrycznym nie była jeszcze dostatecznie popularna.

Zalety
Korzyścią wynikającą z wybrania bramy garażowej z napędem ręcznym jest z pewnością niższa cena. Wynika to z faktu, iż posiadają one zdecydowanie mniej części i poszczególnych podzespołów niż ma to miejsce w przypadku napędu elektrycznego, co przekłada się na prostszy system działania. Z tych względów ten typ drzwi sprawdzi się idealnie dla osób dysponujących ograniczonym budżetem oraz dla tych, którzy z garażu korzystają sporadycznie. Prostsza budowa całej bramy sprawia, że jest ona zdecydowanie mniej awaryjna niż w przypadku tych z napędem elektrycznym, co stanowi dodatkową zaletę.

Wady
Wadą bram z napędem ręcznym jest bez wątpienia konieczność wysiadania z auta za każdym razem, w celu otwarcia drzwi. Fakt ten jest szczególnie problematyczny w przypadku, gdy na zewnątrz pada deszcz bądź panują inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Mniejsza wygoda jest zazwyczaj czynnikiem przeważającym, jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego rodzaju bramy garażowej.

Brama garażowa z napędem elektrycznym
Automatyczna brama garażowa spotykana jest częściej w budynkach nowszych, kreowanych przez deweloperów na bardziej nowoczesne, co skłania klientów do zakupu.

Zalety
Brama garażowa z napędem elektrycznym oparta jest na zaawansowaną technologię, dzięki czemu odznacza się niesamowitą wygodą. Właściciel pojazdu nie jest już obarczony koniecznością wysiadania z auta za każdym razem, w celu otwarcia drzwi. Odczuwalne jest to szczególnie w zimowe bądź deszczowe dni. Wygoda, która szczycić się mogą bramy automatyczne jest z pewnością czynnikiem przeważającym nad bramami z napędem ręcznym. Warto postawić na bramę automatyczną szczególnie w przypadku, gdy często korzystamy z garażu, a dojazd do niego zlokalizowany jest przy wyjątkowo ruchliwej ulicy.

Wady
Brama automatyczna należy pamiętać o fakcie, iż jest ona znacznie droższa niż ta z napędem ręcznym. Wynika to z faktu wbudowanego mechanizmu obejmującego większą liczbę wmontowanych części. Ponad to, brama z napędem elektrycznym obarczona jest większym ryzykiem usterek, dlatego również należy mieć na uwadze ten fakt podczas wyboru odpowiedniego rodzaju bramy garażowej.