Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

Brama garażowaBrama garażowa jest ważnym elementem systemu zabezpieczenia domu, firmy lub magazynu przed kradzieżą i uszkodzeniem. Inwestycja w odpowiedni, wysokiej jakości, bezawaryjny system zamykania drzwi może znacznie poprawić komfort i poczucie bezpieczeństwa właściciela. Jakie są rodzaje bramek? Jakie są różnice między bramą z napędem a bramą bez napędu? Czy warto płacić więcej za automatyzację?

Rodzaje bram garażowych

Bramy garażowe to rozbudowana i różnorodna kategoria, w zależności od sposobu działania dzielą się na uchylne, wahadłowe,rolowane i segmentowe. Do najpopularniejszych należą jednak dwa ostatnie typy. Zobaczmy jakie cechy posiadają.

Bramy segmentowe składają się z paneli. Poszczególne segmenty montowane równolegle do podłoża. W zależności od wymiarów bramy i pomysłu producenta, segmentów tych może być kilka, kilkanaście lub więcej. Podczas otwierania i zamykania bramy segmenty przesuwają się po prowadnicach, które są przymocowane po obu stronach otworu wjazdowego oraz do stropu garażu. Podczas otwierania brama przesuwa się do góry, po czym segmenty „łamią się” i wsuwają się do pomieszczenia równolegle do sufitu. Cała otwarta brama znajduje się tuż przy suficie.

Bramy rolowane są często nazywane roletami. Są idealnym wyborem dla osób, które nie chcą marnować miejsca wewnątrz i na zewnątrz garażu. Zajmują bardzo mało miejsca. Dlaczego roletce zawdzięczamy tak wysoki poziom praktyczności? Wyjaśnimy. Gdy brama jest podniesiona, jej pancerz nawija się na wał napędowy. To cała filozofia. Brama rolowana może być montowana wewnątrz i na zewnątrz garażu, dzięki czemu możemy zamontować je na każdym etapie budowy lub podczas remontu.

Czy warto wybrać bramę garażową z napędem?

Brama garażowa z napędem to niewątpliwie duże udogodnienie (ale droższe niż brama manualna), choć w niektórych przypadkach może być jedynym odpowiednim rozwiązaniem - szczególnie w przypadku bezpośredniego wyjścia z garażu na ruchliwą drogę. Jednak takie bramy spełnią swoje zadanie tylko wtedy, gdy napęd zostanie odpowiednio dobrany, co należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli kupujesz bramę i napęd osobno, wiele osób decyduje się na to ze względu na koszty.

Jak działa napęd do bramy garażowej - sterowanie?

Mechanizmy zamontowane w bramach garażowych i wjazdowych to napędy elektryczne oparte na silniku sterowanym dwukanałowym pilotem, który umożliwia otwieranie lub zamykanie bramy na danym terenie. Istnieje możliwość zaprogramowania dowolnej liczby pilotów, co jest wygodnym rozwiązaniem dla firmy oraz w apartamentowcu. Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest komunikowanie się odbiornika na bramie z nadajnikiem radiowym w samochodzie, który otwiera go automatycznie. Napęd można indywidualnie dopasować do swoich potrzeb, np. ograniczenie zamykania lub otwierania bramy. Doposażenie mechanizmu w fotokomórkę zapobiega zamykaniu drzwi, gdy w zasięgu znajduje się samochód, osoba lub inne przedmioty.

O czym musisz pamiętać wybierając napęd do bramy garażowej?

Jednym z najważniejszych punktów przy wyborze napędu jest dostosowanie jego konstrukcji i parametrów bramy. Najważniejsze w tym przypadku jest nie tylko obciążenie, z jakim napęd może pracować, ale także szybkość jego działania, co jest szczególnie ważne, jeśli brama garażowa jest intensywnie użytkowana.

Napęd powinien pracować stosunkowo cicho, zwłaszcza jeśli ma być stosowany w garażach w bezpośrednim sąsiedztwie pomieszczeń mieszkalnych. Nie bez znaczenia jest też rodzaj mocy zastosowanej w napędzie. Z tego powodu do bramy należy podłączyć odpowiednie przewody zasilające, najlepiej o mocy 230 V. Jak prawidłowo konserwować bramę z napędem?

Konserwacja bramy garażowej jest niezbędna, abyśmy mogli cieszyć się jej bezproblemowym użytkowaniem przez długi czas. Wymagane jest systematyczne czyszczenie, a także usuwanie zabrudzeń, które mogłyby zakłócić prawidłowe działanie automatyki. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac odłącz napęd od zasilania, co jest niezwykle ważne.

Jeśli po demontażu naszych oczu pojawi się rdza, musimy ją odpowiednio zakonserwować i wymienić uszkodzone elementy na nowe. W przeciwnym razie rdza rozprzestrzeni się na resztę bramy.

Kolejnym krokiem są uszczelki, które można zabezpieczyć silikonem. W ten sposób poszczególne elementy stają się bardziej odporne na niskie temperatury. Ponadto brama może normalnie funkcjonować na mrozie, ponieważ jej elementy nie zamarzają. Do czyszczenia i konserwacji elementów bram warto wybrać preparaty zalecane przez producenta. Pamiętajmy też, aby nie smarować prowadnic, wystarczy je oczyścić z kurzu. Czyszczenie i odpowiednia konserwacja bramy garażowej jest niezbędna i warto robić to regularnie. Dzięki temu brama będzie nam służyła przez długi czas.