STEROWANIE ROLETAMI W INTELIGENTNYM DOMU


Dziś na tapetę postanowiliśmy wziąć temat jakże aktualny, związany z najnowszymi technologicznymi cudownościami - sterowanie roletami w inteligentnym domu. Jeśli nie wiedzą Państwo, jak ugryźć ten temat, na pewno pomożemy. 

 

Odnosząc obsługę rolet do inteligentnego domu pojawiają się możliwości dotąd niepraktykowane, nagle bowiem możemy wykorzystać do tego swój tablet lub smartfon. 

 

Jednak inteligentny dom, to również sterowanie naszymi urządzeniami poza nim, kiedy mamy dostęp do internetu. 

Nasze rolety mogą również opuszczać się lub podnosić przy określonych przez nas godzinach, co zapobiegnie nadmiernemu nagrzaniu pomieszczenia w najbardziej upalne godziny letniego dnia, zapobiegnie przedwczesną pobudkę naszych pociech, a w drugą stronę ułatwi nam wstawanie i już nigdy nie zaśpimy do pracy. Tym razem, gdy nasz budzik wyda z siebie przeraźliwy alarm, automatycznie zsynchronizowane rolety zaczną się podnosić i wpuszczać do naszej sypialni orzeźwiające promienie słoneczne. 

 

Równie przydatnym rozwiązaniem jest sterowanie zakupionymi przez nas nowinkami wybierając daną "scenę". Dla przykładu, scena wyjście automatycznie zamyka wszystkie rolety, włącza system antywłamaniowy, a nawet może odłączyć gniazdka od zasilania. 

Innym przykładem pozostaje scena romantyczna, gdzie za jednym kliknięciem tworzymy upragniony klimat na romantyczny wieczór z ukochaną. 

Rolety w inteligentnym domu posiadając czujniki odpowiedniego natężenia światła, gdy przekroczy on normę rolety zostaną automatycznie opuszczone, co z kolei przełoży się na uniknięcie przegrzania pomieszczenia. Istnieje również możliwość, by automatycznie regulowało nam się ustawienie osłon tak, by światło nie przeszkadzało domownikom. 

 

System, dzięki zamontowanej stacji pogodowej dokładnie monitoruje zmiany pogody i dostosowuje położenie rolet w zależności od temperatury, natężenia promieni słonecznych, czy opadów atmosferycznych. 

 

Inteligenty dom chroni nas również w trakcie włamania, bowiem gdy system je wykryje istnieją dwa warianty, które mogą nam pomóc. 

Pierwszym z nich, jest automatycznie podnoszenie się rolet, przez co ułatwi to oszukanie włamywaczy. Drugą opcją pozostaje zamknięcie wszystkich rolet, co jednak może okazać się niebezpiecznym krokiem, gdy domownicy przebywają aktualnie w domu i ogranicza to ich wyjście do ucieczki. 

 

W czasie dłuższej nieobecności domowników, system symuluje obecność, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. 

 

Możliwości inteligentnego domu zmieniają nasze spojrzenie na wiele otaczających nas spraw. Sprawia, że kontrolowanie Twojego sprzętu stanie się prostsze. Rolety mogą zostać wykorzystane w naprawdę różnorodny sposób, a to doskonałe potwierdzenie ich ogromnej przydatności. 

 

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

Obejrzyj WIRTUALNY SPACER po naszej firmie:


 
 
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU