ROLETY ZEWNĘTRZNE ZALETY I WADY


By wybrać dla siebie odpowiednie rozwiązanie należy przedstawić wady i zalety każdego z dostępnych nam rozwiązań. Informacje te mogą okazać się kluczowym elementem przy wyborze udogodnienia służącemu przez lata. Z jakimi zatem plusami i minusami możemy spotkać się my, konsumenci, wybierając rolety zewnętrzne?


Zalety: 

Rolety zewnętrzne dzięki zastosowaniu nowych technologi stanowią integralną część nowoczesnych budynków, najczęściej są już uwzględniane w fazie projektu nieruchomości, co pozwala na obniżenie kosztów zakupu produktu. 
Sposób działania osłon zewnętrznych nie należy do skomplikowanych czynności. Ze względu na zamontowanie ich na zewnątrz budynku, przed ramami okiennymi bardziej praktyczne okazuje się sterowanie roletami automatycznymi, choć ręczny odpowiednik pozostaje stosunkowo tańszy. 
Stanowią bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną, zmniejszając uliczny hałas. Niwelują szkodliwe działanie promieni UV, powodujące płowienie obić meblowych najbardziej nasłonecznionych pomieszczeń, gwarantują regulacje natężenia światła począwszy od całkowitego zaciemnienia, przez klimatyczny półmrok skończywszy na pełnym dostępie światła słonecznego do wnętrza. Pozostają doskonałym zabezpieczeniem przed różnorodnymi zjawiskami atmosferycznymi - wiatrem, deszczem, śniegiem, czy gradem. 

Ze względu na panujące na zewnątrz temperatury przystosowują swoje zastosowanie do potrzeb domowników - zimą poprawiają bilans energetyczny pomieszczeń, zapewniają odpowiednią izolację termiczną, która w okresie letnim zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu i naświetlaniu, odbijają bowiem promienie słoneczne tuż przed szybą. 

Ponadto gwarantują prywatność wpływając tym samym na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i stworzenie rodzinnego klimatu. 
Rolety zewnętrzne coraz częściej produkowane są w myśl nowoczesnych projektów najlepszych specjalistów - dla konsumentów oznacza to szeroki wybór ciekawych wzorów i barw mogących efektywnie ozdobić całą nieruchomość, dodając jej przy tym indywidualnego stylu.

Przyczyniając się do zmniejszenia zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzewania i ochładzania budynków wszystkie rodzaje rolet zewnętrznych są przyjazne środowisku. 


Wady: 

Podstawową wadą rolet zewnętrznych pozostaje czas, w którym najlepiej podjąć decyzję o ich montażu, w przeciwnym razie często nie obędzie się bez dostosowania wnęk okiennych lub wybrania mniej praktycznego rozwiązania.  
Podczas zakupu istotnym miernikiem jest również cena - ich wartość może okazać się stosunkowo wyższa w stosunku do wewnętrznych odpowiedników. 

Biorąc pod uwagę bardziej zaawansowane technologicznie projekty, musimy liczyć się z troszkę dłuższym czasem ich realizacji.  
Utrzymanie czystości rolet zewnętrznych może sprawić nam pewne problemy. 
To, co dla innych pozostaje ogromnym atutem dla kogoś może okazać się wadą. 
Jeśli marzysz więc o mocno naświetlonych pomieszczeniach, rolety zewnętrzne nie okażą się dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. 


Życzymy dobrych, przemyślanych decyzji, które spełnią Państwa potrzeby i oczekiwania. Zakup rolet to niemała inwestycja, jednak biorąc pod uwagę wygodę, jaką osiągniemy dzięki ich użytkowaniu nie powinniśmy jej żałować. 

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU