Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

ROLETY ZEWNĘTRZNE STEROWANE AUTOMATYCZNIE – JAK TO ZROBIĆ?Rolety sterowane automatycznie stają się coraz bardziej popularne. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy czas, a także zyskujemy wygodę w obsłudze rolet. Silniki różnią się od siebie mocą, która zależy od wielkości i ciężaru rolety. Istnieją dwa rodzaje sterowania: silnikami kablowymi na przełącznik klawiszowy lub silnikami radiowymi ze sterowaniem na pilota. Coraz modniejsze, staje się również inteligentne sterowanie roletami. Przekonajmy się jakie są zalety stosowania sterowania automatycznego oraz czym charakteryzują się poszczególne rozwiązania.

Wygoda i funkcjonalność 

 

W dzisiejszych czasach sterowanie elektryczne staje się coraz powszechniejsze, zwłaszcza że rynek oferuje obecnie wiele możliwości i rozwiązań. Zaletą zakupu rolety zewnętrznej ze sterowaniem elektrycznym jest wygoda użytkowników, którzy za pomocą jednego przycisku na pilocie mogą przesuwać wszystkie rolety bez konieczności wstawania z krzesła. Kolejnym plusem jest brak linek i taśmy, a także brak nawijarki do przykręcenia do ściany. W nowoczesnym napędzie możemy zdecydować się na zastosowanie czujnika przeciążeniowego, który po wykryciu przeszkody zatrzyma się i cofnie bez uszkodzenia rolety lub przeszkody. Jest to bardzo przydatne, nawet gdy w domu są dzieci - rolety z przeciążonymi silnikami natychmiast się zatrzymają. W przypadku przerwy w zasilaniu rolety zatrzymają się i zablokują w tej samej pozycji, w której nastąpiła przerwa w zasilaniu.

 

Silnik kablowy 

 

Najpopularniejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem do obsługi rolet zewnętrznych jest silnik kablowy. Jest sterowany za pomocą przełącznika klawiszowego zamontowane na ścianie w pobliżu bramy rolowanej i może ręcznie sterować położeniem góra i dół. Zwykle jeden pilot steruje jedną roletą, więc jeśli instalujesz kilka zasłon, musisz zainstalować przełącznik na każdej rolecie.

 

Silnik radiowy

 

Bardziej praktycznym rozwiązaniem jest silnik radiowy. Umożliwia sterowanie zasłonami za pomocą pilota w dowolnym miejscu w domu. Silniki radiowe są bardzo odpowiednie dla złożonych systemów sterowania. W zależności od modelu i typu odbiornika możemy sterować kilkoma urządzeniami za pomocą pilota lub grupować je. Silnik podłączać tylko poprzez podłączenie kabla od silnika do źródła zasilania. Do każdej rolety wystarczy zasilanie ze skrzynki elektrycznej lub bezpośrednio z gniazdka. W przypadku silników przewodowych zasilanie musi być również doprowadzone do wyłącznika kluczykowego, który również należy umieścić na ścianie, co zwykle wiąże się z ingerencją w ścianę budynku.