ROLETY ZEWNĘTRZNE A OSZCZĘDNOŚĆ CIEPŁA I MOSTKI TERMICZNE


Rolety zewnętrzne - temat zawsze aktualny, niezwykle popularne rozwiązanie w nowoczesnych konstrukcjach, często wykorzystywane przez inwestorów. Prócz znanych wszystkim funkcjom, takich jak: zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, prywatności mieszkańców oraz ochrona przed włamaniem, istnieją właściwości, których na co dzień się nie spodziewamy. 

Jak rolety zewnętrzne wpływają na oszczędność ciepła? 

Zobaczcie sami! 

 

Bez względu na poziom ocieplenia elewacji przez okna zawsze ucieka duża ilość ciepła, dlatego tak ważna jest odpowiednia osłona zewnętrzna niwelująca to zjawisko. W czasie zimy rolety pozostają barierą przed wnikającym zimnem, co pozwala na bardziej ekonomiczną regulacje ciepła pomieszczenia. Nie musimy przez to w dużym stopniu nagrzewać budynku, co zmniejsza rachunki. Stosując piankę poliuretanową zwiększymy dodatkowo poziom izolacji. 

 

Z kolei latem. rolety zewnętrzne odbijają promienie słoneczne, co pozwala na obniżenie w pomieszczeniu temperatury o nawet 10 stopni, blokują również dopływ promieni słonecznych, przez co możemy manipulować ilością światła. 

 

Osłony zewnętrzne to doskonały dodatkowy izolator cieplny w naszym budynku, czy mieszkaniu. Znakomicie osłaniają nasze okna i drzwi, w szczególności w ciężkich warunkach atmosferycznych, takich jak wiatr i śnieg. Pozwalają na ograniczenie strat cieplnych energii, jaka zazwyczaj potrzebna jest do ogrzania budynku. 

 

Rolety zewnętrzne zamontowane nad oknami stwarzają dodatkowe mostki termiczne, w miejscu, gdzie zainstalowaliśmy roletę. Jednakże zyski, jakie wynikają ze zmniejszenia ochłodzenia pomieszczeń przez tego typu zabezpieczenia rolet znacząco pokrywają straty wynikające z mostków termicznych. Aby całkowicie zapobiec zjawisku mostka termicznego na nadprożu, należy zdystansować roletę od okna i za skrzynką podłożyć dobry materiał izolacyjny jakim jest np. styrodur.

 

By osiągnąć skuteczny i trwały efekt ochrony termicznej i zwiększyć oszczędność ciepła należy:  wybrać i zakupić odpowiednie rolety zewnętrzne, odpowiednio osadzić okna w murze oraz prawidłowo wykonać ocieplenie, a także wybrać i zakupić rolety o dobrych parametrach termicznych. 

 

Jeśli nasze rolety zostaną odpowiednio zamontowane, czego gwarancje zapewni wybór usług naszej firmy, to miejsce nad roletą w pomieszczeniu nie stanie się mostkiem termicznym, który bezpośrednio przyczyniłby się do ogromnych strat energii w domu. 

Mostki termiczne należy w jak największym stopniu eliminować, dzięki ekonomicznym i trwałym rozwiązaniom. 

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU