ROLETY WEWNĘTRZNE ZALETY I WADY


Zastanawiasz się, czy lepsze dla Ciebie i Twojego domu okażą się rolety zewnętrzne, czy wewnętrzne? Postaramy się rozwiązać ten problem. Przedstawiamy wady i zalety rolet wewnętrznych, które pomogą w wyborze najodpowiedniejszego rozwiązania.

 

 

Zalety:

Niewątpliwie dla kogoś, kto zdecyduje się na rolety wewnętrzne ogromnym atutem będzie nadanie pomieszczeniom przestrzenności i powiększenie ich optycznie, zajmują bowiem znacząco mniej miejsca niż popularne wcześniej firany, czy zasłony. Co więcej wiesza się je tylko raz, nie kurzą się, są niezwykle proste w montażu i obsłudze. Powszechnie utarło się, że rolety nie pełnią funkcji ozdobnej i dekoracyjnej przez wykonywanie ich w stonowanej kolorystyce, jednak nie jest to prawdą. Nawet najbardziej wymagające oko konsumenckie nie może mieć w tym aspekcie zastrzeżeń – wśród nowoczesnych rolet nie brak interesujących wzorów i kolorów.

 

Czyszczenie, najczęściej spotykanych w naszych domach rolet materiałowych odbywa się na sucho i nie zajmuje dużo czasu. Ogromnym plusem okazuje się również ich funkcjonalność i praktyczność – przy odpowiednim doborze materiału w prosty sposób możemy skompletować ochronę przed słońcem dla wszystkich pomieszczeń manewrując wyłącznie ich kolorystyką i wzorem.

 

Rolety wewnętrzne średnio występują w stosunkowo niższej cenie porównując ją do ceny rolet zewnętrznych. Ponadto nie musimy zastanawiać się nad ich zamontowaniem w trakcie projektu budynku, lub dostosowywać wnęk okiennych, czy wybierać mniej praktyczne rozwiązanie.

Często ich wykonanie jest szybsze w porównaniu do osłon zewnętrznych.

 

Wady:

Dosłownie i w przenośni bez cienia wątpliwości największą wadą pozostaje kwestia doświetlenia pomieszczeń. Decydując się na rolety wewnętrzne musimy od razu brać pod uwagę ilość światła, na jakiej zależy nam w pokoju, by wybrać odpowiedni materiał i jego odcień. Niestety, gdy do wyjątkowo trwałej plamy potrzebna jest woda tkanina rolety może zostać odbarwiona i nie powrócić do swojej wcześniejszej barwy.

W przeciwieństwie do rolet zewnętrznych nie zapewniają ochrony antywłamaniowej, a izolacja od świata zewnętrznego jest znacznie mniejsza.

Ponadto przy zmianie wystroju pomieszczenia jesteśmy zmuszeni do wymiany samych rolet, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU