ROLETY STEROWANE RĘCZNIE CZY ELEKTRYCZNIE?


Rolety zewnętrzne mogą posiadać jeden z dwóch podstawowych rodzajów sterowań: sterowanie ręczne lub sterowanie elektryczne.

 

Przykładem sterowania ręcznego jest zwijacz taśmy lub paska bądź też zwijacz korbowy. Wymaga on użycia siły mechanicznej w celu otwarcia i zamknięcia rolety.

Dla ludzi ceniących sobie wygodę i spokój użytkowania polecamy sterowanie elektryczne np. za pomocą klawisza natynkowego lub podtynkowego.

Rolety z górnej półki mogą posiadać silniki sterowane radiowo przy pomocy pilota oraz wyłączniki zegarowe pozwalające zaprogramować pory podnoszenia i opuszczania rolet podczas nieobecności gospodarzy.

Automatyczne sterowanie roletami staje się coraz powszechniejsze, zwłaszcza teraz, gdy rynek oferuje wiele możliwości w przystępnej cenie.

Nowoczesne silniki do rolet okiennych charakteryzują się szybkością, z jaką podnoszą i opuszczają roletę, a także możliwością programowania czasowego.

Takie funkcje ułatwiają ochronę pomieszczeń przed zbytnim nasłonecznieniem, np. w weekendowy poranek, zapewniają także w całym domu przytulną, intymną atmosferę wieczorem.

Dla ludzi ceniących sobie wygodę i spokój użytkowania polecamy sterowanie elektryczne np. za pomocą klawisza natynkowego lub podtynkowego. Rolety z górnej półki mogą posiadać silniki sterowane radiowo przy pomocy pilota.


Przy wyborze sterowania należy zwrócić uwagę na dwa aspekty: wygoda i budżet jaki chcemy przeznaczyć na ten cel. Z pewnością tańszym rozwiązaniem będzie zakup rolety sterowanej ręcznie, aczkolwiek przy dołożeniu niewielkich dodatkowych kosztów, można się cieszyć roletami działającymi automatycznie.

 

Sterowanie ręczne
Wybierając sterowanie ręczne, nasze rolety możemy podnosić przy pomocy zwijacza (podnosząc za taśmę bądź linkę), zwijacza korbowego czy też mechanizmu sprężynowego. Minusem tego typu rozwiązania jest wysiłek jaki należy włożyć w otwieranie rolet oraz czas potrzebny do tej czynności, szczególnie jeśli te czynności musimy wykonać kilka razy na dzień. Wyobraźmy sobie dom w którym mamy kilkanaście okien z roletami i rano musimy je wszystkie otworzyć, albo gdy bardzo się spieszymy na wieczorną imprezę i nagle musimy pobiegać po całym domu by pozasłaniać wszystki rolety.

Sterowanie elektryczne
Lepszym i bardziej komfortowym wyborem będzie wybór rolet ze sterowaniem elektrycznym. W takim przypadku czynność opuszczania i podnoszenia wykonuje za nas silnik elektryczny. Sterowanie elektryczne może obsługiwać każdą roletę z osobna bądź też wszystkie na raz, po kilkanaście razy dziennie.
Silniki do rolet w obecnych czasach charakteryzują się swoją szybkością z którą są w stanie podnosić i opuszczać roletę zewnętrzną. Dodatkowym atutem jest możliwość programowania czasowego rolet. Jest to funkcja przydatna z tego względu, iż zaprogramowane wcześniej rolety działają samoczynnie według naszych potrzeb. Chronią one przy tym nasze pomieszczenia przed zbytnim nagrzewaniem się, a wieczorami są w stanie zapewnić nam miłą, przytulną i intymną atmosferę w domu. Rolety zaprogramowane czasowo mogą być bardzo przydatne podczas naszzego wyjazdu np. na urlop. Dzięki temu, że rolety same się podnoszą np. na dzień i zamykają w nocy - imitują one naszą obecność w domu, co odstrasza potencjalnych złodziei. Nowoczesne silniki są w stanie rónież mierzyć temperature otoczenia, nasłonecznienie oraz opady i odpowiednio do warunków atmosferycznych dostosować otwieranie i zamykanie rolet.
 

Silnik przewodowy czy radiowy?
Silnik montuje się w rurze nawojowej, która znajduję się w skrzynce rolety. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest silnik przewodowy z krańcówką mechaniczną. Kabel z silnika podłączamy do przełącznika klawiszowego naściennego i doprowadzamy zasilanie.
Ciut droższym, ale wygodniejszym rozwiązaniem jest silnik radiowy. Silnikiem tym steruje pilot lub nadajnik naścienny (wysyła on sygnał radiowy do odbiornika znajdującego się w silniku). Często klienci chętniej decydują się na sterowanie radiowe, gdyż podłączenie silnika odbywa się tylko i wyłącznie poprzez podłączenie kabla z silnika do zasilania. Wystarczy doprowadzić zasilanie do każdej z rolet z puszki elektrycznej czy też bezpośrednio z gniazdka. W przypadku siników przewodowych należy jeszcze poprowadzić zasilanie do przełącznika klawiszowego który również musimy umieścić w ścianie (wymaga to więcej przeróbek).
Przy montażu silnika przewodowego, należy pamiętać o doborze silnika odpowiedniego do powierzchni i wagi rolety.


Sprawdzona marka silnika to podstawa
Firma RoletyAlu posiada w stałej ofercie sprzedażowej rolety z silnikami tylko sprawdzonych producentów za przystępną cenę. Sterowanie elektryczne staję się coraz bardziej powszechniejsze w dzisiejszych czasach zwłaszcza, że teraz rynek oferuje wiele możliwości i rozwiązań. Walorem kupna rolet zewnętrznych ze sterowaniem silnikami elektrycznymi jest wygoda użytkowników, którzy nie wstając z fotela są w stanie za pomocą jednego przycisku na swoim pilocie wprawić w ruch wszystkie rolety. Dodatkowym atutem jest brak linek i taśm oraz zwijacza przykręconego na ścianie. Nowoczesne napędy, które posiadamy w swojej ofercie posiadają możliwość zastosowania czujników przeciążeniowych, które po wykryciu przeszkody na swojej drodze zatrzymają się i cofną nie udzkadzając ani rolety, ani przeszkody. Jest to bardzo przydatne, a nawet istotne w sytuacji gdy w domu są małe dzieci - roleta z silnikiem przeciążeniowym natychmiast się zatrzyma. W przypadku braku prądu roleta zatrzymuje się, blokując się w tym samym położeniu w którym byłą w chwili zaniku prądu.

 

Firma RoletyAlu mająca na uwadze satysfakcję klienta, posiada w swojej ofercie silniki, które nie kosztują dużo, a dają satysfakcję użytkowania na długie lata.

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU