NA JAKIM ETAPIE BUDOWY DOMU MONTOWAĆ ROLETY ZEWNĘTRZNE I BRAMĘ GARAŻOWĄ


Planujesz zakup rolet zewnętrznych lub bramy garażowej?
A może jesteś dopiero w fazie przygotowywaniu projektu Twojego domu i kompletujesz wszystkie części?
Na jakim etapie budowy domu rozpocząć montaż rolety zewnętrznej i bramy garażowej tak, by uniknąć późniejszych zbędnych przeróbek? 

 

Jeśli planujesz zamontowanie rolet zewnętrznych w swoim mieszkaniu sprawdź trzy poniższe warianty, które naszym zdaniem, okazują się najbardziej praktyczne i solidne:

 * schowane w nadprożu - montaż powinien zostać przewidziany już na etapie stawiania ścian, a najlepiej w pierwsze fazie projektu. Rolo-kasety, do których to zwijany jest pancerz osłony, umieszczamy w przekroju ściany i trwale łączymy z nadprożem. Największa zaleta rozwiązania? To całkowite ukrycie kasety w ścianie, a dostęp do mechanizmu możliwy jest wyłącznie od środka pomieszczenia (służą do tego min. klapy rewizyjne). 

* adaptacyjne - montowane w wykończonym już domu, do ościeżnicy okna, czy drzwi balkonowych. Kaseta przysłania górną część oszklenia. 

* zamocowane na zewnętrznej powierzchni muru - kaseta zostaje umieszczona na wysokości nadproża i wystaje na zewnątrz. 

Montujemy je przed ociepleniem domu - kasety te bowiem nie są przystosowane do mocowania na innych warstwach. Dostęp do kasety możliwy od zewnątrz. 

 

Kiedy, wybierzemy już naszą wymarzoną bramę garażową, zastanówmy się na jakim etapie jesteśmy w stanie ją zamontować w trwały sposób. Kiedy zatem wykonać ten krok? 

Montaż bramy garażowej to prosta sprawa dla fachowców naszej firmy. Wcześniej konieczne jest odpowiednie przygotowanie przestrzeni, zmierzenie jej. Uwzględnij wylewkę na podłodze, grubość styropianu położonego na ścianach oraz wysokość gresu. 

Kłopotliwe okazuje się montowanie bramy tuż po położeniu tynku gipsowego, ze względu na jego dużą wilgotność i możliwość wystąpienia korozji nawet na ocynkowanych częściach bramy. 

Instalacja bramy powinna stanowić ostatni etap przygotowania garażu, ściany i posadzki wykańczamy znacznie wcześniej. Na suficie umieśćmy gniazdko do prądu, w miarę możliwości małej odległości od miejsca, gdzie znajdzie się automat. 

Mocne dociśnięcia bram do uszczelek, powodują, że brama będzie się ciężko otwierała i zamykała, a elementy będą się szybko zużywać. 

Tak naprawdę nie istnieje jedna odpowiednia droga, by przejść proces montażu bez strat, jednak najbardziej bezpiecznym z nich pozostaje zaufanie specjalistów w tejże dziedzinie, to właśnie dzięki nim, otrzymamy gwarancję doskonale wykonanej pracy, a także wieloletniej przydatności produktu. 

 

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU