KONSERWACJA I SMAROWANIE MARKIZ


Odpowiednia konserwacja markizy tarasowej pozwoli nam na jej długoletnie i bezawaryjne użytkowanie. Na co zatem zwrócić uwagę, by osłona zachowała swoje walory estetyczne i trwale chroniła nas przed błyskawicznie zmieniającą się pogodą?

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego poradnika w którym zdradzimy, w jaki sposób tego dokonać.

 

Zamontowana markiza tarasowa, pozostaje trwale obciążona i narażona na zmieniające się warunki panujące na zewnątrz, co może spowodować poluzowania śrub bądź inne uszkodzenia konstrukcji. Dlatego też, tak ważne jest systematyczne kontrolowanie jej stanu technicznego oraz regularne smarowanie elementów ruchomych, takich jak prowadnice boczne, czy przeguby, co znacznie zmniejszy ryzyko pojawienia się nieodwracalnych uszkodzeń. Dobra konserwacja markiz to również pamiętanie o nie zwijaniu ich w momencie, gdy są one wilgotne. Zarówno po czyszczeniu, jak i skutkach nagłych opadów atmosferycznych świadomy właściciel, który nie chce by jego osłona została narażona na butwienie czy pojawienie się pleśni czeka ze zwinięcie tkaniny do całkowitego jej wysuszenia.

Osłona posłuży nam dłużej, gdy do jej czyszczenia nie będziemy używać silnych środków chemicznych, niszczących strukturę materiału, z jakiego została wykonana.

 

Jeśli nie czujemy się na siłach lub na samodzielną konserwacje nie pozwala nam nasz napięty grafik, istnieje możliwość skorzystania z usług specjalistów, którzy profesjonalnie zajmują się konserwacją markiz i utrzymaniem ich wyglądu z dnia zakupu.

Klienci ceniący komfort decydują się na markizy wykonane z tkanin samoczyszczących. To znacznie droższa alternatywa, posiadająca po zewnętrznej stronie małe włoski, przytrzymujące włoski i zabrudzenia. Użytkownicy tego typu produktów nie muszą martwić się o pojawienie się plam, po opadach deszczu ich markiza wygląda dokładnie tak samo, jak wtedy gdy zdecydowali się na jej zakup.

 

Konserwacja markizy nie należy do skomplikowanych czynności. Bez trudu zdołamy wykonać każdy niezbędny zabieg samodzielnie. Najważniejsze jednak, by pamiętać o bezwzględnej systematyczności pielęgnacji naszej osłony tarasowej, co zagwarantuje jej wieloletnią datę przydatności i doskonałe spełnianie swoich funkcji każdego dnia.

 

Nasz artykuł jest artykułem bardzo ogólnym. Każdorazowo należy sprawdzić warunki czyszczenia i konserwacji u producenta swojej markizy, zapoznać się z jego wymaganiami i zaleceniami.

 

Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z naszej firmy.

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU