JAKIE BRAMY GARAŻOWE POLECACIE?


Aktualne oferty bram garażowych, z jakimi spotykamy się na dzisiejszym rynku są wykonane w taki sposób, by spełnić wymagania i potrzeby nawet najbardziej wybrednych klientów. Tak szeroki wybór może jednak niejednokrotnie spowodować zawrót głowy u przysłowiowego Kowalskiego, zmagającego się z tym problemem. W końcu, wybieramy bramę garażową, która ma sprostać wszystkim warunkom i służyć nam przez dłuższy czas, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów wynikających z naprawy urządzenia. Co więcej, chcemy by nasz ostateczny wybór, okazał się przemyślany, praktyczny i możliwie najbardziej ekonomiczny. 

Jaki rodzaj bramy wybrać, by wyjść na tym jak najlepiej? 

Bez względu na to, który z produktów wybierzemy, należy rozważyć wiele czynników, jakie mogłyby ukierunkować naszą decyzje. 

 

Musimy oszacować aspekt montażu, kosztów, a także wysokość nadproża, czy stopień automatyzacji bramy.

Jeśli mamy na uwadze wysokość nadproża, czyli dokładniej miejsca od sufitu garażu do końca górnego otworu wjazdowego, powinno ono liczyć conajmniej 210 mm, co ułatwi swobodne funkcjonowanie bramy i nie przysporzy nam zbędnych kłopotów z jej eksploatacją. 

Ponadto na szczególną uwagę zasługuje szerokość węgarek, są to boczne przestrzenie wewnętrzne od ściany garażu do krawędzi otworu wjazdowego. W tym przypadku, szerokość nie może być mniejsza niż 100 mm, w innym razie funkcjonalność bramy zostanie trwale ograniczona. 

Jeśli wybierasz bramę automatyczną, długość garażu musi być większa niż 3,3 metra. 

Prowadnice nie mogą być ograniczone rurami, czy zbędnymi podporami, by umożliwić montaż prowadzenia bramy. Nie zapominajmy o zapewnieniu minimalnej szerokości bramy rządu 2,5 metra.  Tak to wygląda między innymi jeśli w gre wchodzi brama garażowa segmentowa.

 

Troszkę inaczej sytuacja wygląda w przypadku bram garażowych rolowanych, gdyż nie potrzeba nam miejsca pod sufitem w garażu, a wystarczy tylko miejsce po bokach muru na prowadnice (około 7-9cm), i trochę nadproża na skrzynkę roletową (przeważnie od 26-45cm).

 

Wybór danego rodzaju bramy należy do indywidualnej kwestii i predyspozycji właściciela. Niemniej jednak, świadomość najważniejszych wymogów do spełnienia pozostaje kluczem do wybrania owocnego rozwiązania, dzięki którym wybór posłuży nam przez dłuższy czas. Zapraszamy do skorzystania z możliwości indywidualnej konsultacji z naszymi ekspertami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w doborze najlepszego rozwiązania. 

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU