JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE ROLETY ZEWNĘTRZNE?


Przed czy po ociepleniu? Elewacyjne czy natynkowe? Dobre czy tanie?

 

Dzięki temu, że rolety pozwalają ograniczyć nawet do 30% wydatki na ogrzewanie domu i zapewniają doskonałą izolację termiczną - Polacy bardzo je doceniają. Niemal wszystkie budowane lub remontowane domy są już wyposażone w rolety zewnętrzne. Rolety zewnętrzne to poczucie bezpieczeństwa i intymności. Stanowią one bardzo dobrą ochronę przed słońcem i hałasem. Jeśli chcesz utrzymać komfortową temperaturę w domu poczas upałów - rolety zewnętrzne są właśnie dla Ciebie!

Zastanawiasz się jak wybrać najlepsze rolety do swojego domu? Poniżej kilka rzeczy dotyczących rolet zewnętrznych, które powinieneś wiedzieć.


Najważniejszą kwestią przy wyborze odpowiednich rolet zewnętrznych jest pytanie: na jakim etapie budowy będą one montowane, czy skrzynka ma być widoczna czy też nie oraz po której stronie ma być klapa rewizyjna rolety.


Rolety podtynkowe - stosowane na etapie ocieplania budynków nowopowstających. Skrzynkę rolety możemy przykryć tynkiem lub klinkierem w związku z czym pozostaje ona niewidoczna. Klapę serwisową posiada po stronie zewnętrznej obiektu. 

Decyzję o zakupie rolet podtynkowych najlepiej podjąć na etapie projektowania domu. Specjalnie cofnięty i zaprojektowany kształt nadproża, pozwala na odpowiednie i prawdiłowe zamontowanie skrzynki. Rolety podtynkowe to rolety do zabudowy idealnie nadające się do domu pasywnego czy energooszczędnego. Dzięki temu, że skutecznie możemy docieplić ich skrzynkę - całkowicie eliminujemy występowanie mostków termicznych. Po zamontowaniu, skrzynki rolet podtynkowych są zabudowywane całkowicie pod tynkiem, a co za tym idzie pozostają niewidoczne.
 

Rolety natynkowe - jeden z najczęściej stosowanych systemów roletowych. Można go zastosować zarówno przy nowopowstających obiektach, jak też w budynkach już istniejących. Rewizja służąca do otwierania rolety podczas serwisu i konserwacji znajduje się od strony zewnętrznej budynku.

Rolety natynkowe to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy swoje domy mają już całkowicie wykończone, lub też są na etapie ich remontowania - lecz bez wymiany okien. Rolety natynkowe (rolety adaptacyjne) mogą być zamontowane zarówno na murze tzn. nad wnęką okienną, jak też bezpośrednio w otworze okiennym. To drugie rozwiązanie powoduje, że skrzynka rolety zmniejsza nam światło okna (jest widoczna przez szybę, wewnątrz mieszkania). Rolety natynkowe można dopasować do wszystkich dostępnych na rynku typów okien. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest fakt, iż nie wymagają one wcześniejszego uwzględnienia w projekcie budynku. Zarówno skrzynkę rolety jak i jej prowadnice można polakierować na dowolny kolor z palety RAL (setki kolorów do wyboru) - roleta będzie dodatkowym elementem dekoracyjnym w naszym domu.
 

Rolety nadstawne - montuje się je wraz z oknem, przy nowopowstających obiektach lub podczas wymiany stolarki okiennej na nową. W przypadku rolet nadstawnych klapa rewizyjna znajduje się wewnątrz budynku.

Rolety nadstawne (rolety naokienne) są przykręcane do okna i montowane razem z nim we wnęce okiennej. Nie trzeba planować ich montażu na etapie projektowania budynku. Jest to typ rolet idealny do domów w stanie surowym. Rolety nadstawne można zamontować podczas remontu domu i wymiany okien. Skrzynkę rolety można ukryć pod tynkiem. Ważnym aspektem podczas podjęcia decyzji o zakupie tego rodzaju rolet jest zmniejszenie okna o odpowiednią wysokość skrzynki rolety.

 

Jeśli wybrali już Państwo odpowiedni typ rolety do swojego domu, ważnym jest również wybór:

  • kolorystyki skrzynki, pancerza i prowadnic
  • odpowiedniego sterowania: ręcznego lub automatycznego


Nie mniej ważny, a powiedzielibyśmy, że nawet najważniejszym jest fakt, iż warto sięgnąć po produkty sprawdzonej marki od firmy produkującej rolety najwyższej jakości. Niezawodność pracy rolet zewnętrznych, zapewni ich fachowy i idealny montaż.

Firma RoletyAlu to sprawdzony producent z szeroko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą pracowniczą działającą na rynku od wielu lat.
Profile na których produkujemy są marki ALUPROF. Czołowy dystrybutor aluminiowych systemów dla budownictwa. Najwyższa jakość aluminium – Ta marka przemawia sama za siebie!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU