JAK DOPASOWAĆ ROLETY DO OKIEN?


Osłony okienne chronią nasze pomieszczenie przed słońcem, zapewniając tym samym wysoki poziom prywatności, pozostając przy tym dekoracją wnętrza.

Jak dobrać odpowiednie rolety do naszych okien?

Jaki model wybrać, by zawrzeć w nim estetykę i funkcjonalność?

Mamy na to kilka sposobów! 

 

Przede wszystkim, zwróćmy uwagę na odpowiedni rozmiar, dobrej jakości tkaninę, która posłuży nam przez lata oraz spełni wymagane przez nas funkcje. 

Odpowiedni wybór, skupia w sobie kilka elementów, jednym z nich jest konkretne określenie przeznaczenia rolet.

 

Przed zakupem osłon zastanów się, do czego mają Tobie służyć. Co jest dla Ciebie ważniejsze - elegancja, czy wielofunkcyjność? A może zależy Ci na połączeniu obu tych opcji? 

Ze względu na rodzaj materiału, osłony chronią przed promieniami słonecznymi mniej, bądź bardziej. Rolety zaciemniające sprawdzą się np. w gabinecie lub pokoju dziecka (pomieszczeniu, w którym chcemy najmocniej zniwelować działanie słońca).

 

Styl wnętrza również ma znaczenie - nie wyobrażamy sobie, by zamontować w skrupulatnie zaprojektowanym wnętrzu nieodpowiednie rolety. Osłony mają odzwierciedlać klimat mieszkania oraz Twoją osobowość. W minimalistycznych wnętrzach postaw na stonowane kolory, natomiast w pokoju dziecka nie zapomnij o urozmaiceniu rolet ulubionymi bohaterami pociechy. 

 

No dobrze, wybraliśmy już teksturę, rodzaj i kształt naszych rolet. Profesjonaliści zmierzyli okna i co dalej? Ogromne znaczenie ma odpowiednia kolorystyka, która wpływa na bezpośredni odbiór wnętrza. Nierzadko dobrze dobrany kolor, pozwala na optyczne powiększenie pokoju. W pomieszczeniach z oknami na  północną, słabo oświetloną stronę, polecamy zastosowanie półprzeźroczystych rolet. Gdy mowa o oknach wychodzących na południe, z powodzeniem możemy zastosować intensywne kolory. Kiedy do pokoju, przez większość dnia dochodzi duża ilość promieni słonecznych warto zainwestować w produkt odbijający światło. Tym samym zniwelujemy szybkie nagrzewanie się wnętrza. Jeśli zależy Ci na ożywieniu mieszkania postaw na ciepłe barwy. Lubisz prostotę i klasykę? Najlepsze okażą się dla Ciebie gładkie, tradycyjne rolety z delikatnym wzorem. 

Wybierając delikatne barwy nie musisz wymieniać rolet przy nowej aranżacji przestrzeni - doskonale komponują się do różnych rozwiązań. 

 

Kiedy dopracowałeś już wszystkie istotne szczegóły, zdecyduj się na praktyczny i trwały model. Ze względu na montaż, na jaki możesz sobie pozwolić, koszt, jaki może wynieść inwestycja, a przede wszystkim Twoje indywidualne potrzeby i upodobania. 

 

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

Obejrzyj WIRTUALNY SPACER po naszej firmie:


 
 
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU