JAK CZYŚCIĆ PLISY, DZIEŃ NOC I POZOSTAŁE ROLETY WEWNĘTRZNE TKANINOWE?


Rolety, żaluzje, a może firanki? Kiedy wybraliśmy już najlepszą z możliwych rolet, została odpowiednio zamontowana i spełnia nasze wszelkie oczekiwania najwyższy czas, by zainteresować się niezwykle kluczowym tematem - ich czyszczeniem i pielęgnacją.

W jaki sposób czyścić wewnętrzne rolety tkaninowe, tak by nie uszkodzić ich oryginalnego wzoru i koloru? Czy zdołam oddać klimat poprzedniego połączenia?

Utrzymanie czystości rolet nigdy nie było jeszcze takie proste, a dzięki najnowocześniejszym technologiom i specjalistom, którzy zamontują każdą z wybranych przez Ciebie rolet trwale ochronią Twoje wnętrze od nadmiaru promieni słonecznych. 

 

Sam proces, okazuje się być prostszy, niż mogłoby się wydawać. Czyszczenie powinno odbywać się na sucho, tak by zetrzeć kurz z tkaniny i inne zabrudzenia związane z użytkowaniem produktu. Bardziej oporne na przecieranie, małe zabrudzenia możemy zetrzeć gumką do mazania lub zeskrobać. 

Jeśli czyszczenie na mokro okazuje się być jedynym wyborem postępujmy według wskazówek - najlepiej, gdy przetrzesz tkaninę miękką, wilgotną ścierką zwilżoną w roztworze lekkiego detergentu, a także wykorzystasz wacik kosmetyczny zwilżony spirytusem salicylowym. 

Pamiętaj, by nie narażać swojej odzieży i siebie na działanie niepożądane. Zawsze zrób próbę w miejscu niewidocznym dla oka, aby mieć pewność, że nie uszkodzisz tkaniny.

 

Zazwyczaj rolety materiałowe, posiadają jedną dodatkową warstwę - apreturę. 

Ilość zabrudzeń można znaczącą ograniczyć przez zamontowanie moskitier, które to nie pozwalają na przepuszczanie niebezpiecznych owadów do naszego mieszkania przez okno. Same mechanizmy rolet są bezobsługowe, nie wymagają żadnych dodatkowych inwestycji. Obudowę natomiast można wyczyścić  płynem do mycia okien. 

 

Co ważne! Rolet nie prasujemy, ponieważ może to wywołać nadtopienie apretury, nie należy ich również prać. 

Każdą regułę potwierdza jednak wyjątek, tym razem są nim rolety rzymskie, które z kolei prać można. Ze względu na wykonanie jej z tkanin zasłonowych i firanowych. 

 

By wyczyścić rolety dzień-noc, musimy poznać rodzaj tkaniny oraz jej właściwości. Tego typu rolety są wykonane ze specjalnego materiału nieprzepuszczającego światła, w przezroczyste pasy. 

Rolet tych nie można prać w pralce, odkurzamy je delikatnie odkurzaczem za pomocą, końcówki szczotkowej. 

 

Plisy najlepiej czyścić raz w tygodniu, są wykonane z tkaniny, w którą nie wnika kurz. Polecamy ścieranie plamy, bądź zainteresowanie się praniem ręcznym. Warto wykonać również raz na około 2 lata czyszczenie plisów. 

 

To my, postaramy się o najlepszą z możliwych opiekę nad całym procesem rozpoczynającym się od zamówienia, montażu i omówieniu najlepszej możliwości konwersacji kończąc. 

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU