CZY ROLETY ZEWNĘTRZNE CHRONIĄ PRZED WŁAMANIEM?


Rolety zewnętrzne ostatnio stały się bardzo popularne, między innymi ze względu na obiegową opinię o ich antywłamaniowym charakterze. Jednak nie każda roleta zewnętrzna zabezpieczy właściwie dom lub sklep przed włamaniem, o czym wielu klientów nie wie. By mieć pewność, że wybierany produkt ma na pewno wyższą odporność na uszkodzenia, warto kierować się kilkoma czynnikami.

Pierwszą cechą, jaka różni zwyczajne rolety zewnętrzne od rolet antywłamaniowych, jest cena. Rolety antywłamaniowe wykonane są ze specjalnego ekstrudowanego profilu aluminiowego, który sprawia, że kosztują one dwu lub trzykrotnie więcej niż normalne rolety.

Zwykłe rolety zewnętrzne, wykonane z aluminium, nie są w stanie ochronić nas przed włamaniem, szczególnie, jeśli włamywacz dysponuje odpowiednim osprzętem. Mogą natomiast uratować szyby przed wandalizmem, takim jak rzucona w okno cegła czy kamień.

Przyjmuje się zasadniczo, że dany produkt można nazywać antywłamaniowym, jeśli opiera się działaniom złoczyńców przez minimum kwadrans. Stąd właśnie typowe rolety antywłamaniowe są dodatkowo wzmacniane co wpływa na różnicę w cenie.

Do dodatkowej ochrony przed włamaniem, rolety możemy wyposażyć w rygle ręczne lub automatyczne, uniemożliwiające otworzenie pancerza rolety od zewnętrznej strony.

Jeśli chcą Państwo posiadać rolety antywłamaniowe to polecamy system zaprojektowany przez firmę Aluprof. Są to rolety antywłamaniowe w klasie RC3, które utrudnią drogę niejednemu włamywaczowi i wandalowi.

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU