Czy okna plastikowe trzeba wymieniać?


Jeżeli stare okna plastikowe mają uszkodzoną szybę, albo ramę, zaś ich wygląd pozostawia sporo do życzenia, ich wymiana to pierwsze co przyjdzie nam do głowy. Niemniej jednak nieszczelne okna nie zawsze wyglądają nieodpowiednio. Spore rachunki za ogrzewanie w okresie zimowym, przegrzanie pomieszczeń latem, czy też zbyt duży hałas z zewnątrz to czas, kiedy musimy wymienić okna.

Widoczne uszkodzenia okien

Najczęstszym powodem, dla którego wymieniane są okna plastikowe jest ich zniszczenie. Poza uszkodzeniami szyby, ramy, czy też zdarzeniami losowymi może być ono spowodowane aktem wandalizmu, albo włamaniem. Postępowanie w takim przypadku uzależnione będzie od wielkości szkody. Jeżeli uszkodzenie dotyczy tylko szyby, możemy ją wymienić. Nabywając nowy pakiet szybowy dobrze jest wybierać szyby mające lepsze właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu poprawie ulegnie komfort cieplny pomieszczenia.

Niewielkie uszkodzenia w obrębie ramy nie zawsze wymagać będą wymiany całego okna. Warto nawiązać kontakt z producentem, który podda ocenie możliwość ewentualnej wymiany uszkodzonej części. jeżeli skrzydło nie będzie ściśle przylegają do ramy i jest nieszczelne, mogło ulec zjawisku paczenia. Tyczy się to na ogół okien, które montowane były w latach 90 tych. Jeżeli występują duże krzywizny, doraźnie zastosowane uszczelnienie może nie być skuteczne i konieczna będzie wymiana okna. 

Nieodpowiednia izolacja cieplna

Nieodpowiednia termoizolacja jest argumentem przemawiającym za wykonaniem szybkiego remontu. Ciepło, które ucieka przez okna zimą generować będzie spore rachunki, jak i zmniejszać komfort cieplny. Latem zaś niewłaściwa izolacja będzie przyczyną szybkiego nagrzewania się pomieszczeń. Obecnie produkowana stolarka okienna jest dużo bardziej zaawansowana technologicznie, aniżeli ta stosowana kilkanaście lat temu. Powoduje mniejsze straty energii, co chcąc nie chcąc przekłada się na niższe rachunki. 

Słaba izolacja akustyczna

Dla osób, które mieszkają miejscach mających uciążliwy poziom hałasu, akustyczna izolacja okien to bardzo istotny parametr. Określa się ją za pomocą współczynnika Rw. Im wyższa będzie jego wartość, tym lepiej okno ochroni nas przed hałasem. okna starego typu na ogół nie wystarczający sposób izolują dźwięki, które dochodzą z zewnątrz. Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie ich wymiana na okna dźwiękoszczelne, nazywane oknami akustycznymi. Wyposażono je w szyby dźwiękoszczelne. Zanim zakupimy stolarkę okienną, warto zasięgnąć opinii, z jakim poziomem hałasu będziemy mieć do czynienia w konkretnej okolicy. W spokojnej dzielnicy powinny wystarczyć okna mające współczynnik Rw na poziomie od 30 do 32 decybeli. W centrum dużego miasta powinniśmy zastosować szyby mające Rw nie mniejsze aniżeli 35 decybeli. 

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

Obejrzyj WIRTUALNY SPACER po naszej firmie:


 
 
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU