Producent rolet i bram garażowych

Facebook

Instagram

Pinterest

TikTok

YouTube

570 101 101

kontakt@roletyalu.pl

Czy okna dwukolorowe są droższe?Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się dwukolorowe okna. Umożliwiają dopasowanie koloru zarówno do elewacji budynku, jak również stylu, w jakim wykończone jest wnętrze naszego domu lub mieszkania. W budynkach wielorodzinnych należących do wspólnoty estetyka wymaga, by wszystkie okna na elewacji wyglądały identycznie - nie zawsze jednak ujednolicone okna pasują do aranżacji naszego mieszkania. W tym przypadku okna dwukolorowe to idealne rozwiązanie. Adekwatnie do budynków należących do wspólnoty mieszkaniowej, kamienice i domy objęte nadzorem kuratora zabytków mają ściśle określony styl i kolor, w jakim muszą być wykonane okna wieńczące elewacje, z kolei wybór koloru ramy okiennej wewnątrz mieszkania należy do nas.

Modne połączenia kolorów

Popularnym rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w domach jednorodzinnych wykończonych w stylu klasycznym i skandynawskim jest wybór okien z okleiną w kolorze drewna od strony zewnętrznej i tradycyjnej bieli wewnątrz. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć spójny i ciepły wygląd elewacji, a tym samym stwarza możliwość swobodnej aranżacji wnętrza. Popularnymi kolorami drewna stosowanymi w domach jednorodzinnych są orzech i dąb.

Innym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w nowoczesnym budownictwie, jest połączenie czerni z drewnianą okleiną. Czerń idealnie sprawdza się w aranżacjach w stylu industrialnym i minimalistycznym, z kolei drewno doskonale dopasuje się do innych elementów stolarki drzwiowej, czy bramy garażowej.

W ostatnich latach popularne jest wykończenie elewacji przy użyciu drzwi, bram garażowych i okien w kolorze antracytu. Ten kolor nie zawsze pasuje do naszych wnętrz. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku będzie wybór dwukolorowych okien, które od strony fasady mają ciemny, antracytowy kolor, a wewnątrz są białe.

Jakie są ceny okien dwukolorowych?

Planując zakup dwukolorowych musimy liczyć się z nieco wyższą ceną niż w przypadku jednobarwnego rozwiązania. Standardowo różnica w cenie, między oknem białym a dwukolorowym wynosi 20%, a w przypadku okleiny imitującej drewno już tylko 10%. Zdarzają się także sytuacje, gdy okna dwukolorowe są tańsze niż jednokolorowe. Dzieje się tak w sytuacji, gdy w ofercie określonej firmy dana barwa jest kolorem niestandardowym. Tak np. popularne okno dwukolorowe utrzymane z jednej strony w bieli, a z drugiej w antracycie jest z reguły tańsze, niż jednokolorowe okno w pastelowej zieleni. Na szczęście ze względu na rosnącą popularność okien dwukolorowych z roku na rok ich cena względem typowych rozwiązań maleje.

Co jeszcze może wpłynąć na cenę okien?

Oprócz koloru na cenę okien mogą wpłynąć również inne, niestandardowe parametry. Jednym z nich jest kształt, okna trójkątne, owalne, a także lukarny, balkony francuskie, czy okna mansardowe będą zdecydowanie droższe niż standardowe prostokątne okna. Kolejnym parametrem jest materiał, z jakiego wykonane są ramy, najtańszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem są niewątpliwie okna wykonane z PCV. Droższym rozwiązaniem będą piękne, naturalne okna drewniane, szczególnie okna wykonane z buku, czy dębu będą droższe. Cieszące się dużą popularnością w nowoczesnym budownictwie okna aluminiowe są również znacznie droższe od standardowej stolarki wykonanej z PCV.