CZY MONTAŻ MARKIZY JEST PROSTY?


Naszym klientom oferujemy fachową pomoc w montażu zakupionych przez nich produktów. Istnieją jednak osoby, decydujące się na samodzielne zamontowanie elementów. Stąd też pojawia się pytanie, czy montaż markizy należy do prostych zadań i czy każdy bez trudu się z nim upora?

Zapraszamy do lektury!

 

By montaż markizy przebiegał bezpiecznie i bezproblemowo potrzebne jest zaangażowanie minimum dwóch, sprawnych fizycznie osób. Mała osłona nie jest ciężka, jednak jej kształt nie pozwala na poręczne chwycenie jej w pojedynkę i jednoczesne montowanie. Nie musimy rezerwować na tę czynność dużej ilości wolnego czasu. Potrzeba jednak odpowiedniej wiedzy technicznej. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości należy skontaktować się ze specjalistą.

 

 

Najważniejsze, by markiza była zamontowana solidnie i stabilnie, nie zagrażając bezpieczeństwu.

Bardziej skomplikowany okazuje się montaż do ocieplonej styropianem lub wełną ściany. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, warto poprosić o radę naszych fachowców, niż narażać siebie, swoich bliskichn, przyjaciół, znajomych i nowo zakupiony produkt.

W zależności od typu markizy, zostają one zaopatrzone w uchwyty, umożliwiające montaż do sufitu lub ściany czy krokwi.

Montowanie osłony można podzielić na przedstawione poniżej etapy, życzymy miłej, owocnej i przede wszystkim bezpiecznej pracy!

 

Rozpoczynając pracę, wybierz miejsce montażu osłony, zaznacz gdzie wywiercisz otwory.

Następnie skup się na narysowaniu poziomej linii. Użyj do tego poziomicy, kredy oraz długiej miary. Upewnij się, czy linia znajduje się na żądanej wysokości. Przejdź do zmierzenia szerokości między uchwytami, zaznacz je na wcześniej narysowanej linii.

Sugerowane miejsca uchwytów oznacz na profilu nośnym markizy za pomocą naklejek. Po wykonaniu powyższych czynności, przyłóż uchwyty do wyznaczonych miejscach, oznacz punkty wierceń, pamiętaj o zachowaniu pionu. Wywierć dziury na potrzebną głębokość. Postępuj ostrożnie, tak by nie przebić ściany, czy uszkodzić kabli i rur będących częścią elewacji.

W komplecie dostępne są również kotwy do założenia markizy na ścianie z żelbetonu. Dysponując innego typu podłożem lub ocieplenia należy rozważyć inne, dostępne w naszej ofercie alternatywne metody montażu.

Następnie osadź kotwy mocujące w ścianie, zamontuj uchwyty i mocno je dokręć. Zastosuj cały komplet podkładek, będących zabezpieczeniem przed poluzowaniem się nakrętki.

W zawieszone wcześniej uchwyty włóż tylną belkę markizy, zabezpiecz ją śrubami mocno je dociągając.

Spokojnie zdejmij opaski osłaniające ramiona, rozwiń osłonę i ustaw kąt nachylenia.
Gotowe, gratulujemy błyskawicznego montażu!

 

Po wykonaniu wszystkich czynności montażowych, usuń folię ochronną z metalowych elementów.

Szczegółową instrukcję montażu otrzymają Państwo podczas zakupu naszych produktów.

Życzymy wieloletniego i bezawaryjnego użytkowania osłony!

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU