CZY MARKIZA TARASOWA CHRONI PRZED DESZCZEM?


Pogoda za oknem nie zawsze spełnia nasze oczekiwania nawet podczas tych najcieplejszych miesięcy lata. Naturalne jest, że każdy z nas marzy o chwili relaksu w swojej osobistej arkadii, odizolowanej od świata, bez deszczu, wiatru, czy nadmiernego słońca.

Dla wielu funkcje tego miejsca pełni taras, pozbawiony odgłosów miejskiego zgiełku, doskonale wyposażony, najczęściej chroniony przez tarasową markizę.

Stąd też, bardzo często pojawia się pytanie, czy osłona chroni przed deszczem i rzeczywiście pozwala na korzystanie z uroków tarasowej atmosfery bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne?

 

Zapraszamy do lektury naszego najnowszego poradnika, w którym omówimy wyżej przedstawiony problem. Życzymy Państwu, trafnych zakupów najwyższej jakości produktów, które spełnią oczekiwania i potrzeby każdego z domowników.

 

Markiza tarasowa to niezwykle popularna osłona, coraz częściej stosowana przez naszych klientów. Rozwiązanie pozostaje stosunkowo tanim i spełniającym swoją funkcję w każdym, nawet najmniejszym calu. Decydując się na zakup produktu, często zastanawiamy się nad kwestią spełniania swojej funkcji podczas deszczu.

Poszycie markizy wykonywane zostaje z tkaniny poliestrowej, która w jednej z ostatnich faz produktu zostaje zabezpieczony lakierem akrylowym, tudzież z akrylowego materiału, poddawanemu wcześniej impregnacji.

Jeśli podczas montażu, zachowaliśmy kąt nachylenia wynoszący minimum 14 stopni, osłona bezproblemowo zniesie krótki, lekki deszcz. W trakcie silniejszych, długo utrzymujących się opadów atmosferycznych, markiza powinna pozostać zwinięta, co pomoże uniknąć powstanie niechcianych uszkodzeń. Podczas produkcji naszych markiz, zatroszczyliśmy się o miejsca szycia materiału zabezpieczone przez przesiąkaniem wody, co wyróżnia produkt na tle markiz spotykanych w marketach, posiadających niezabezpieczone szwy, co skutkuje przemoknięciem już w pierwszej fazie deszczu.

 

Zwracajmy również uwagę, czy woda swobodnie spłynie za krawędź osłony oraz czy z materiału nie tworzą się zbiorniki z wodą. Pamiętajmy! Jeśli zwinięta markiza była wilgotna, należy ją jak najszybciej rozłożyć i pozostawić do całkowitego wysuszenia.

W naszej ofercie znajdują się również markizy z tkaninami wodoodpornymi - wówczas siedzenie i wypoczywanie pod markizą na naszym tarasie nie jest żadnym problemem.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą całą ofertą lub o kontakt z przedstawicielem naszej firmy.

 

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU