BRAMY GARAŻOWE NA WYMIAR - NAJCZĘSTSZE BŁĘDY PRZY ZAMAWIANIU BRAMY GARAŻOWEJ


Są takie kwestię, w których nie warto uczyć się na błędach. Kiedy zależy nam na najlepszej jakości wykonywanej pracy i oszczędnościach finansowych rozwiązania, jakie wybieramy powinny okazać się pewne. 
 

Jakie są najczęstsze błędy przy zamawianiu bramy garażowej?
Postanowiliśmy stworzyć dla Państwa zestawienie pomyłek, których wręcz nie można powtórzyć po swoich poprzednikach. 

 

Od czego zacząć wybór bramy garażowej na wymiar?

Rozpocznij od odpowiedniego projektu garażu, na rynku bowiem są dostępne różne rodzaje bram garażowych. Jednak najbardziej popularnym i trwałym rozwiązaniem pozostają bramy segmentowe. Cechują je komfort, właściwości izolacyjne, łatwość w obsłudze i możliwości maksymalnego wykorzystania przestrzeni wokół nich. Jeśli decydujemy się na ich zakup musimy pamiętać o paru wymaganiach, jakie stawiają. 
Potrzebują one odpowiednich warunków do zabudowy, a są nimi:
- głębokość wbudowana, tzn. długość garażu, zależy od wysokości bramy, typu prowadzenia oraz decyzji, jaki napęd zostanie zastosowany. Bardzo ważna, gdy montujemy bramę automatyczną, które wymagają min. 3,3- 4 m. 
- nadproże (wysokość od górnego końca otworu wjazdowego po sufit garażu, mierzona od wewnętrznej części pomieszczenia) musi osiągać wysokość minimum 210-290 mm. Taka długość pozwoli na zamontowanie standardowego prowadzenia bez opłat. 
- sufit i ściany garażu - wolne od elementów, umożliwiających montaż prowadzenia. 
- węgarki (są to wewnętrzne przestrzenie boczne - od krawędzi wjazdu do ściany garażu), muszą osiągać minimum 100-110 mm szerokości, co umożliwi zastosowanie dowolnego prowadzenia z najpopularniejszymi sprężynami skrętnymi. 

 

A co, gdy brama okaże się zbyt mała?
Minimalna wysokość bramy, w większości przypadków, dająca komfort i bezpieczeństwo wynosi 2,4 - 2,5 metra. Optymalna wysokość bramy zależy od :
 - rozmiaru pojazdu - im szersza brama, tym większa wygoda i możliwość przy zmianie samochodu. 
 - projekt działki - zastanów się, w jaki sposób garaż jest umieszczony względem bramy na posesję? Gdy potrzebne są manewry, potrzebna jest i szersza brama. 
- sposób, w jaki garaż będzie wykorzystany - jego przeznaczenie warto przewidzieć na etapie projektowania.
Istotnym elementem pozostaje wysokość bramy, minimalnie musi ona osiągnąć 2.4 metry. 

 

Błąd w pomiarze, ostateczny pomiar powinien zostać wykonany po wykończeniu garażu. Jeśli nie jest to możliwe, należy określić jaki materiał zostanie dodatkowo położony na ścianach i podłodze. Wszystko po to, by dopasować wymiary z jak największą dokładnością. To kwestia oszczędności - odpowiednie dopasowanie bramy zapewni nam optymalną szczelność, czyli ograniczenie strat ciepła. 

 

 

Nie bój się własnych pomysłów, czy nietypowych rozmiarów, a także ciekawej kolorystyki. Nie obawiaj się również kosztów z kosmosu, zapewniamy najniższe ceny, przy najwyższej jakości. 

Nie zwlekaj odnośnie kontaktu z wykonawcą. Gdy odpowiednio szybko przejmie kontrolę nad sytuacją unikniesz niepotrzebnych błędów i zbędnych kosztów. 
 

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU