BRAMY GARAŻOWE MONTAŻ - JAK PRZYGOTOWAĆ BRAMĘ GARAŻOWĄ DO MONTAŻU


Bramy garażowe to jeden z ważniejszych tematów, które podejmuje każdy właściciel domu.

W artykule skupimy się na skrupulatnym montażu bramy garażowej. Krok po kroku streścimy ten cenny proces. 

Jak zatem najlepiej przygotować się do montażu bramy garażowej? Podpowiadamy! 

 

Nie możemy spocząć na laurach, gdy zamówimy dobrą bramę garażową, jest to bowiem dopiero połowa sukcesu. By doskonale spełniała swoją funkcję i działała bezawaryjnie nie obędzie się bez prawidłowego montażu. Od czego zacząć?

Niezwykle ważnym elementem pozostają wykończenia ścian garażu, najdogodniej, gdy do montaż rozpoczniemy po całkowitym wykończeniu garażu. Nie zawsze jest to jednak możliwe, ale istnieją części garażu, które są naprawdę kluczowe do montażu bramy: 

- nadproże i węgarki - niezwykle ważna część garażu, to do niej przymocowana jest konstrukcja bramy. Przed montażem powinny zostać wytynkowane i pomalowane, są odpowiednie, gdy tworzą równoległą płaszczyznę i są proste. Jeśli w planach masz pomalowanie pozostałych ścian garażu po zamontowaniu produktu, pamiętaj o zapewnieniu odpowiedniej wentylacji.

Zadbaj o maksymalną ochronę bramy przed kurzem i pyłem, podczas większych i mniejszych prac budowlanych, głównie podczas malowania ścian.

 

Drugim czynnikiem jest wykończenie sufitu garażu, pamiętaj o jego wcześniejszym wytynkowaniu, ponieważ gdy zamontujesz prowadnice jego estetyczne wykończenie okaże się znacznie trudniejsze.

Kolejnym czynnikiem, jaki warto spełnić jest ocieplanie ościeżą. Ocieplając budynek nie zapominaj o wnętrzu ościeża bramy, co zapobiegnie powstaniu mostków termicznych.

Następnie warto przygotować posadzki, o równej płaszczyźnie i prawidłowym poziomie w stosunku do ścian, w tym do nadproża i węgarków. 

 

Pamiętajmy o określeniu poziomu posadzki, co niezbędne jest do precyzyjnego wyregulowania bramy i zaprogramowania napędu pod względem położeń krańcowych bramy, tzn jej pozycji przy całkowitym zamknięciu lub otwarciu.

Ostatnim czynnikiem, na który zwracamy Państwu uwagę jest przygotowanie instalacji do napędu. Niezwykle przydatne okazuje się wcześniejsze przygotowanie do zamontowaniu napędu. Przed otynkowaniem garażu warto pamiętać o położeniu instalacji elektrycznej przeznaczonej dla napędu,w tym gniazdka w suficie, co pozwoli na gwarancje braku konieczności późniejszego rozkuwania ścian lub sufitu. 

 

 

Poznaj Nas Bliżej i obejrzyj film o naszej firmie:


 
 
 

Wizualizacje osłon zewnętrznych

 

 

 

Wizualizacje osłon wewnętrznych

 

 

 

Kontakt do naszej firmy - ZAPYTAJ O WYCENĘ I POMIAR

 

Nagrody i wyróżnienia:

STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES
NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU